PSU doğru yönde mi?

hhgenerate

Zeptopat
Daha fazla  
Yakın zamanda bir hazır sistem satın aldım, kasam mid Tower ve PSU üst kısma takılmış. Aklıma takılan şey PSU üstündeki yazılar ters ve PSU fanı kasanın içine (aşağı doğru) bakıyor. Sizce yanlış mı takılmış yoksa üste takılınca fanın aşağı mı bakması lazım? Fotoğrafı ekledim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 875488C5-122A-46FE-8326-46F06413CC6F.jpeg
    875488C5-122A-46FE-8326-46F06413CC6F.jpeg
    133,4 KB · Görüntüleme: 30
Yakın zamanda bir hazır sistem satın aldım, kasam mid Tower ve PSU üst kısma takılmış. Aklıma takılan şey PSU üstündeki yazılar ters ve PSU fanı kasanın içine (aşağı doğru) bakıyor. Sizce yanlış mı takılmış yoksa üste takılınca fanın aşağı mı bakması lazım? Fotoğrafı ekledim, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kasanın üst tarafında, PSU fanın hava çekmesi için bir boşluk bırakılmamışsa, halihazırdaki gibi kasa içinden hava çekmesi daha mantıklı, bir nevi egzoz görevi de görür.

Evet üstte başka takma şekli yok, havayı kasa içinden çekecek.

Kasanın üst tarafında, PSU fanın hava çekmesi için bir boşluk bırakılmamışsa, halihazırdaki gibi kasa içinden hava çekmesi daha mantıklı, bir nevi egzoz görevi de görür.
Kasanın üst tarafında, PSU fanın hava çekmesi için bir boşluk bırakılmamışsa, şuan ki durumda kasa içinden çekmesi daha mantıklı, bir nevi egzoz görevi de görür.
Hocam kasa modeli hiper zoe 3x120mm rainbow gaming atx 500w. Üstte klasik bir ızgara var ama psu için mi inanın bilmiyorum

Evet üstte başka takma şekli yok, havayı kasa içinden çekecek.
bir sıkıntı yaratır mı?

Kasanın PSU takma yerini yukarıya yaptıkları için ters duruyor sticker lakin olması gereken şekilde takılmış.
PSU'nun fanı kasanın üst kısmından hava çekiyor değil mi?
fan aşağı bakıyor hocam bu durumda temiz hava çeker mi?

Hocam kasa modeli hiper zoe 3x120mm rainbow gaming atx 500w. Üstte klasik bir ızgara var ama psu için mi inanın bilmiyorum

bir sıkıntı yaratır mı?
Üstü açıkmış, tam ters takılsa daha etkili bir soğutma sağlayabilir, fan nerdeyse oradan hava çeker. Dışardan soğuk hava çekmesi daha doğru olur, ekran kartı ve işlemciden yükselen sıcak hava yerine. Ama uğraşmak istemiyorsanız sorun olmaz. Söktüğüm çoğu kasada sizdeki gibi montajlanmıştı PSU'lar.

Doğrusu PSU dışarıdan içine temiz hava almasıdır. Çünkü elektrik akımı ve ısınan kablolar dışarıdan temiz havayla bir nebze soğumalıdır. Kasa içinde ise ana mantık ısınan havayı dışarı atmak esastır. Mevcut görselde kasa içi sıcak hava PSU içine girecektir. Genel mantığa aykırı takılmıştır. Ama illaki yanacak patlayacak diyemeyiz tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı