PTT Kargo ürünü getirmiyor

Kargolarda artık vergi ücreti olduğu için kapıya bıraktım gittim olayı olmuyor. Şu ana kadar AliExpress üzerinden 3 adet kargom geldi ve 3 ude eve teslim edildi. 2 sine vergi odemedim zira o zamanlar vergi olayı yoktu. Son gelen siparisim ise 2 dolarlık bir kalemdi ve 11.5 lira vergi ödedim. Şimdi ise 60 gündür beklediğim bir diğer kargom Türkiye'ye dün giriş yaptı. 34.45 lira vergisi çıkmış. Arduino seti sipariş vermiştim 2 adet. An itabiri ile İstanbul PİM de. Şimdi onun gelmesini bekliyorum. Tahminim Ankara'ya gelmesi 2 gün sürer. Pazartesi günü de elime ulaşılır inşallah.

Ürünleriniz elinize ulaştığında konuyu güncellerseniz memnun olurum. Teşekkürler.
Selamlar, güncelleme istemiştiniz, ne hikmetse Aliexpress'ten bana ürünü gönderen adama 2 gün önce ürün 10 gün içinde gelmezse Dispute açacağım yazmıştım. Adam cevap verdiği anda Track Order yaptım ürün gümrükten geçti yazıyor. Yüksek ihtimal bir 10 güne falan elimde olacak. Ve rezilliğe bakın ki, 0.70 cent olan kaleme 11.05 vergi ödeyeceğim. Helal olsun PTT başka birşey demiyorum.(Kargo ile 1.70 dolar ediyor.)

Benimde ürünüm Çarşamba günü İstanbul pim deydi. Cuma günü elime ulaştı. Ankara'dayım bu arada.
"Gönderi, yerel dağıtım merkezinde" yazıyor. Bu yazıdan itibaren tahmini kaç güne gelir acaba? 10 günü bulur mu?

"Gönderi, yerel dağıtım merkezinde" yazıyor. Bu yazıdan itibaren tahmini kaç güne gelir acaba? 10 günü bulur mu?
Sanmıyorum benim gönderim salı günü İstanbul'a geldi. Cuma günü elimde oldu. Tabi bu benim şansım da olabilir bilmiyorum. Bazıları ciddi sorunlar yaşıyorlar. Ama 10 gün süreceğini sanmam. Bu hafta içinden elinde olur bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı