puadlmanager:win32/offercore nedir?

BgF

Centipat
Daha fazla  
Merhaba birkaç gün evvel orijinal sitesinden Torrent indirdim ve Windows "puadlmanager:win32/offercore" diye bir virüs buldu.
Tekrar tekrar tarama yaptım ve her seferinde gene aynı virüs, kaldır desemde işe yaramıyor.
Format atmalı mıyım PC'ye zarar verir mi?

Hocam hangi konumda olduğunu bilmiyorum zaten Torrent'i siliyor virüsü kaldır deyince ama hala virüs buluyor.

Sorun yaşar mıyım kurulumda diğer istediği uygulamaları kurmadım.

Asla yaşamazsınız çünkü Qbittorent'in Setup'unda hiçbir PUP (potansiyel istenmeyen uygulama) ittirmiyor. Hem ayrıca daha yüksek hızlarda download edersiniz. Eskiden uTorrent ile maksimum 2-3megabit ile download ederken, qbittorent ile 4-9 arası bir rakamlar download ediyorum.

Asla yaşamazsınız çünkü Qbittorent'in Setup'unda hiçbir PUP (potansiyel istenmeyen uygulama) ittirmiyor. Hem ayrıca daha yüksek hızlarda download edersiniz. Eskiden uTorrent ile maksimum 2-3megabit ile download ederken, qbittorent ile 4-9 arası bir rakamlar download ediyorum.
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.

Bu makaleyi okuyup sözde virüsü silmek için çözüm arayan varsa bende bir sonuca ulaştım, hemen paylaşayım.

Bu sorunu benim gibi torrent yüklediğiniz için aldıysanız endişe etmeyin.
Windows torenti yasakladığı için virüs olarak algılıyor ve torenti sildikten bir süre sonra (haftalar alabilir) bu virüs ortadan kalkıyor.
Açıkçası ortada zaten bir virüs yokmuş sebebi Windowsun torenti yasak hale getirmesi.
Tabi bu anlattıklarım torenti orjinal siteden indirenler için bilginize.

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.

Bu makaleyi okuyup sözde virüsü silmek için çözüm arayan varsa bende bir sonuca ulaştım, hemen paylaşayım.

Bu sorunu benim gibi Torrent yüklediğiniz için aldıysanız endişe etmeyin.
Windows Torrent'i yasakladığı için virüs olarak algılıyor ve Torrent'i sildikten bir süre sonra (haftalar alabilir) bu virüs ortadan kalkıyor.
Açıkçası ortada zaten bir virüs yokmuş sebebi Windows'un Torrent'i yasak hale getirmesi.
Tabii bu anlattıklarım Torrent'i orijinal siteden indirenler için bilginize.

Windows Torrent'i yasaklamadı sadece kullandığınız Torrent yükleyicisi ve dosyada bir sıkıntı(virus, PUP vb.) Onları algılıyor.

Geri
Yukarı