PUBG oynanırken 12400F %100 kullanıma ulaşıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ZA12AIMBOT

Centipat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS MEGALODON RTX 3060 Ti
INTEL İ5-12400F
NZXT X53 240MM AIO
XPG SPECTRIX D41 4133 MHZ CL 19 2X8
ASUS H610M-A D4
1 TB WD HDD
SEAGATE FIRECUDA 510 NVMe 250 GB M.2 SSD
XIGMATEK X-POWER 500W 80 PLUS PSU
ASUS GX 601 ROG STRIX HELIOS CASE
RAM
CL19 4133MHZ XPG D41
Ekran kartı
RTX 3060 Ti ASUS MEG
Anakart
H610M A D4
İşlemci
12400f
Arkadaşlar son 2 haftadır falan PUBG'yi oynayamıyorum gibi bir şey. Normalde sistemimde takılma gibi sorunların olmaması gerek lakin PUBG de şu an stutter denilen olayı yaşıyorum. Sistemim 3060 Ti 12400F 16 GB RAM 500WPS'u 2 haftadır böyle %100 CPU kullanımı yüzünden oyun takılıyor. Hatta şöyle söyleyeyim ASUS Tweak OSD üzerinden kontrol ettiğim vakit %100ü bile geçiyor %116 falan gördüm yani. Normalde işlemcim %40'ı geçmezdi. Halen almam gereken FPS'leri alıyorum ama dediğim gibi %100 olduğu için milisaniyelik droplar deli etti beni. Çözümü var mıdır? 5. format atışım bu arada alakalımı bilmiyorum lakin söyleyeyim neredeyse 1 aydır Kernel Power 41 (63) olayı ile de cebelleşiyorum PUBG oynarken bazen mavi ekran vererek (WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR) bazen de direkt mavi ekran falan vermeden ekran donuyor ve PC reset atıyor kendi kendine bazen dediğim oynanmayacak seviyede. Yani her seferinde. 5.formatı yeni yaptım. Hele şükürki bugün PUBG oynarken hiç mavi ekran yemedim veya PC kapanmadı. Takılıyor bu da %100 CPU kullanımından dolayı. O yüzden şu anlık %100CPU kullanımı konusunda yardımcı olmaya çalışırsanız minettar kalırım. Eğer ki mavi ekran veya sistem kapatırsa kendini haber vereceğim.
Denediğim çözümler;
-SFC scannow chckdisk
-PC format
Tüm bileşenleri söküp takmak
-PC bağlantılarını kontrol etmek
-DDU ile kart driverini silip internet bağlı değilken en güncel sürümü yüklemek, aynısını eski sürümleri yükleyerek de denedim.
Memtest ve Windows'un RAM kontrol şeysiyle RAM'lere baktım sorun yok.
-PC'yi OCCT ile Full yüke soktum sorun yok.
-Prime95 ile CPU'yu işkence testi sorunsuz.
-Hard Disk Sentinel ile M.2 SSD ve HDD'me baktım HDD %80 1 zayıf sektör, M.2 %97 sorunsuz ( M.2'nin ayrı soğutması var üstünde yani çok ısınmıyor yükte Max 53 civarları.) PUBG M.2'de kurulu.
-İşlemci sıcaklığı Prime 95 ölüm testinde bile Max 50 civarları. (NZXT X53 pull-push var) kısacası işlemci buz.
Dediğim gibi, sorun sadece PUBG de var denilebilir arkadaşlar. Ayarları ultraya vesaire aldım yine bana mısın demiyor. Farklı hikayeli oyunda vesaire herhangi bir problemim yok diğer en azından 'hikayeli' 3A oyunlar yağ gibi. Çünkü PUBG dışında başka multiplayer competitive oyun oynamıyorum.
Bir ricam var sadece konu hakkında bilgi sahibi olan ve doğru yönlendirecek çözüm odaklı yaklaşacak arkadaşlar yazarsa sevineceğim. Teşekkür ederim şimdiden.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    49,7 KB · Görüntüleme: 0

Yeni konular

Geri
Yukarı