Pulsefire Haste sol click basmıyor

Gapirkont

Kilopat
HyperX PulseFire Haste kullanıyorum. Farenin scroll tuşuna basınca ara sıra algılamamaya başlamıştı, içine toz-kıl girdiğini ve bu yüzden algılamadığını düşünerek Scroll'un olduğu kısma bayağı bir üfledim. Sonrasında scroll tuşu düzeldi ancak bu sefer de sol Click gitti. Şu an ne yaparsam yapayım algılamıyor, başlarda basılı kalmıştı. Switch'te sorun yok, basınca ses çıkıyor, sadece sensör algılamıyor sanırsam. Üfledikçe içerideki tozun sol Click tarafına gittiğini ve bu yüzden algılamadığını düşünüyorum, daha öncesinde hiçbir sorun yoktu çünkü sol Click'te. Bunu nasıl çözebilirim?
Garantisi 1 ay önce bitti, kendim bir şekilde düzeltmem gerekiyor.

HyperX PulseFire Haste kullanıyorum. Farenin scroll tuşuna basınca ara sıra algılamamaya başlamıştı, içine toz-kıl girdiğini ve bu yüzden algılamadığını düşünerek Scroll'un olduğu kısma bayağı bir üfledim. Sonrasında scroll tuşu düzeldi ancak bu sefer de sol Click gitti. Şu an ne yaparsam yapayım algılamıyor, başlarda basılı kalmıştı. Switch'te sorun yok, basınca ses çıkıyor, sadece sensör algılamıyor sanırsam. Üfledikçe içerideki tozun sol Click tarafına gittiğini ve bu yüzden algılamadığını düşünüyorum, daha öncesinde hiçbir sorun yoktu çünkü sol Click'te. Bunu nasıl çözebilirim?
Garantisi 1 ay önce bitti, kendim bir şekilde düzeltmem gerekiyor.
Switchler muhtemelen emekliye ayrıldı. Yeni switch gerekebilir. Tuşları söküp bi temizleyin ilk önce, eğer düzelmezse yeni switch siparişi geçin.

Switch'ler muhtemelen emekliye ayrıldı. Yeni Switch gerekebilir. Tuşları söküp bir temizleyin ilk önce, eğer düzelmezse yeni Switch siparişi geçin.

Hocam ama düne kadar hiçbir sorun yoktu, scroll tuşu gidince üfledim ve düzeldi, sonrasında sol Click basmamaya başladı. Evde kedilerim olduğu için ve mouse delikli olduğu için içi bayağı bir tüy-toz dolu. Ondan olabilir mi? Söküp temizleyeceğim ancak vidaların nerede olduğunu bulamadım, skatezlerin altında mı?

Hocam ama düne kadar hiçbir sorun yoktu, scroll tuşu gidince üfledim ve düzeldi, sonrasında sol Click basmamaya başladı. Evde kedilerim olduğu için ve mouse delikli olduğu için içi bayağı bir tüy-toz dolu. Ondan olabilir mi? Söküp temizleyeceğim ancak vidaların nerede olduğunu bulamadım, skatezlerin altında mı?
Skatezlerin altında olması lazım.

Skatezlerin altında olması lazım.

Söküp her tarafını temizledim ancak değişen bir şey yok, hala çalışmıyor. Çalışmayı geçtim basılı kalıyor şu an. Switch'in ömrünün dolduğunu sanmıyorum, üfledikten hemen sonra bozuldu çünkü. Neden oldu anlamış değilim, basılı kalmasa sol Click'i sağa atayıp kullanacağım ancak basılı kaldığı için hiç kullanamıyorum. Bu arada Switch'in çalışmasında herhangi bir sorun yok, tık sesi geliyor bastıkça. Sadece basılı kaldı, fiyatları de gerçekten pahalı ne yapacağım bilmiyorum. Bunu tamir edemez miyim? Veya tamir edebilecek bir yer var mıdır?

Geri
Yukarı