Çözüldü Pusat Pro Xinput moduna geçilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zValiant

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i3-4130.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 480 4 GB.
RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
Depolama: 230 GB SATA3 SSD.
Anakart: Gigabyte H81M-DS2 rev 3.0.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 64-bit 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 2. el Monster Pusat Pro gamepad satın aldım, bilgisayara bağladım fakat tuşlara bastığımda oyunlarda ve test yazılımlarında gözükmüyor. XOutput adlı bir yazılımda sanal gamepad ekleyerek tuş atamalarını yaparak kullanabiliyorum fakat bu sefer de tetik tuşlarının hassasiyeti olmuyor, mouse tuşu gibi çalışıyor ve daha da önemlisi titreşim çalışmıyor.
Gamepadin kendinden Xinput desteği var diye biliyorum, kullanım kılavuzunda 6 saniye Home tuşuna basarak geçiş yapılabileceği söylüyor denedim fakat olmadı. Ayrıca normalde şu şekilde LED'ler yanması gerekirken bende sadece sol üstte bir LED yanıyor.

1688977190208.png

Windows'un oyun kumandası menüsünden baktığımda şu şekilde gözüküyor ve tuşları algılıyor fakat oyunlarda veya gamepad test yazılımlarında gözükmüyor.

1688977423367.png

1688977321304.png

Gamepadi kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Ek olarak Steam yazılım falan kullanmadan direkt kolu sorunsuz algılıyor fakat xCloud için kullanmak istiyorumi Steam dışında da çalışması gerekli yani.

Önceden kurduğum reWASD, vJoy gibi gamepad driverı kuran programları silip Windows Update ile güncelleştirmeleri yapınca sorun düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı