R5 1600 AF data a 31 pini kırılması problem olur mu?

Aciz PC ci

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, R5 1600 AF islemcimin MB data a 31 pini kırıldı, taktım çalışıyor oyun vesaire oynadım 1 saat kadar. Bir problem yaşamadım. Bu söz konusu pin ne işe yarar, bir sorun teşkil eder mi teşekkürler?

Dosya Ekleri

• AM4 Pinout Diagram.pdf
    46,4 KB · Görüntüleme: 38
İşlemci sıcaklık uyarı kontrolcüsüyle olan iletişimini sağlayan pin kırılmış. İşlemcin yanacak seviyeye çıktığı zaman bile uyarı vermeyeceği görülüyor. İyi soğutman var ise sorun zaten olmaz. Ama işlemciyi yakacak durumlara çok sokma ( soğutucuyu söküp işlemciyi çalıştırma vb ) yeter.

İşlemci sıcaklık uyarı kontrolcüsüyle olan iletişimini sağlayan pin kırılmış. İşlemcin yanacak seviyeye çıktığı zaman bile uyarı vermeyeceği görülüyor. İyi soğutman var ise sorun zaten olmaz. Ama işlemciyi yakacak durumlara çok sokma ( soğutucuyu söküp işlemciyi çalıştırma vb ) yeter.

Zaten çok ısınan bir işlemci değil. Arkadaşım için topladım. Zula oynayacak günlük 1 ya da 2 saat sıkıntı olmaz o zaman teşekkür ederim.

Hocam yanlış bakmışım MB data a 30 kırılmış.

Zaten çok ısınan bir işlemci değil. Arkadaşım için topladım. Zula oynayacak günlük 1 ya da 2 saat sıkıntı olmaz o zaman teşekkür ederim.

Hocam yanlış bakmışım MB data a 30 kırılmış.

MB data 30 ne işe yarar hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı