R5 2400G RX580 sistem Rust ve World of Tanks gibi oyunlarda donuyor

fatih sönmez

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Özellikle Rust ve World of Tanks oyunlarında ani FPS düşüşleri, donma ve takılmalar yaşıyorum. Aim spreylerimde bile çok fark ediyor. Sanki 5 saniyede bir 150+ pingle oynuyormuşum gibi oluyor. Sistem özelliklerim aşağıda. Ayrıca BIOS'tan işlemciyi otomatik Boost yaptım (ASUS optimal). İşlemci 3.9GHz de 1.450 voltajda otomatikte. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

R5 2400G işlemci.
16 GB 2933MHz RAM (2*8)
RX 580 8 GB (MSI Armor)
600W High Power 80+ PSU.
Dark Freezer 120mm hava soğutucu.
ASUS Prime B350M-A anakart.

Benzeri bende başka oyunlarda da oluyordu, işlemciye gidip Thermal - Grizzly Kryonaut aldım sürdüm düzeldi, işlemci ısındığı için otomatik hızını düşürüyormuş.

Benzeri bende başka oyunlarda da oluyordu, işlemciye gidip Thermal - Grizzly Kryonaut aldım sürdüm düzeldi, işlemci ısındığı için otomatik hızını düşürüyormuş.
işlemci stres testinde 95 derece civarında oyunlarda ise 80 küsur oluyor. Ben daha çok voltaj değerlerinden şüphe ediyorum. 1.450v fazla gibi geliyor. Sende de mi aynı işlemci vardı?

İşlemci stres testinde 95 derece civarında oyunlarda ise 80 küsur oluyor. Ben daha çok voltaj değerlerinden şüphe ediyorum. 1.450v fazla gibi geliyor. Sende de mi aynı işlemci vardı?

Bende i5 3470 varda bu değerler pek normal değil be hocam sen en iyisi bir bakım yaptır derim ya

selamlar..2015 pc ..gtx 970 ekran kartı i5 4690 ile wot oynuyorum..rekabetçi oynadığım tek oyun bu..genelde crysis cod gibi eski tip fps oyunları oynuyorum..hikayeli oyun rdr2 veya valorant cs go felan oynamıyorum..dizi film yok..youtube ve futbol maçları izliyorum...elimde 1080p 24 inç tn panel monitör var..yeni bir pc toplamayı ve 4k monitör almayı düşünüyorum..ancak fps oyuncuları için 27 inçten büyük monitör önerilmiyor..şu monitörü almayı planlıyorum ne dersiniz..bu monitör ve yepyeni bir pc ile wot crysis cod oyunları youtube vs güzel olmaz mı?..wot oynadığınız için size sordum

Geri
Yukarı