R5 2600 Sıcaklık Değerlerinin 80 Derece Olması

armorgamesid31

Hectopat
Arkadaşlar R5 2600 işlemci kullanıyorum. Alalı 2 ay kadar oldu, overclock yapmadım. Şu an %40-50 civarlarında kullanıma ulaştığında sıcaklık değerleri 80 dereceyi aşıyor ve sanırım bu normal değil. Kasanın hava sirkülasyonu için 5 fan kullanıyorum işlemcinin üzerinde ise stock fanı var. Ne yapmam gerekir?

O işlemci için o sıcaklık normal mi bilmiyorum ama sana kendi işlemcimden örnek vereyim. Ryzen 5 2400G modelini kullanıyorum. Oyunlarda %90 kullanımda 83-85 dereceye çıkıyordu. (stock fan takılıyken) Dün Wraith max soğutucu alıp taktım, şuan 65 dereceyi geçmiyor. Boştayken sıcaklığı 30-35 arası seyrediyor. Ama şöyle bir durum var Cpu-Z programında stres testine tabi tuttuğumda ise yine 80 dereceyi görüyor ama oyunlarda 65 i geçtiğini görmedim. 2 oyun açık şekilde 65 derece oluyor. Assasian creed odyssey ve Black desert online. İşin özü stock soğutucu ve basit bir termal macunla o sıcaklık bir yüksek olabiliyor. Tavsiyem bütçenize uygun bir bir soğutucu almanız olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı