Çözüldü R5 2600 ve RX570 sistem nasıldır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Raptor3

Femtopat
Daha fazla  
Hocam ben bir kasa aldım. Oyun performansı açısından değerlendirir misiniz? Veya güc kaynağı yeterli midir? Anakart ileriye dönük al diyecekler olursa hocam ben ne işlemci değişeceğim ne de anakart. İçindeki parçaları değiştirme imkanı yok. Sadece RAM'in 16'ya çıkarılması gibi bir değişim/gelişim söz konusu. Bu haliyle bu sistem iyi mi? Lütfen bütçe ver sana toplayayım gibi olaylara girmeyip cevap vermiş olmak için yazmayın.

• AMD Ryzen 5 2600 3.4/3.9GHz AM4 - tray Fan'sız.
  • ASUS Prime A320M-F-sı DDR4 s+v+gl AM4 (atX)
  • ASUS ROG-STRIX-RX570-O8G-Gaming 8 GB 256Bit DDR5.
  • Darkflash darkvoid RGB 125mm CPU soğutucu.
  • Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4 BL8G30C15U4W-kutusuz.
  • BIOSTAR S120L 480GB 2.5" SSD disk SA902S2EC4.
  • Darkflash skywalker 650W 80+br RGB mid Tower kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İçindeki parçalar değişmeyeceği için yorum yapıyorum:
-İşlemci iyidir. 1080p'de RTX 2060'a kadar yolu var.
-Anakart işinizi görür.
-Ekran kartı iyi.
-İşlemci soğutucusu, stok fandan farksız çalışacaktır. Çok şey beklememek lazım.
-RAM seçimi güzel. Dual-Kit imkanı olsa daha doğru olurdu.
-SSD için bir kullanıcı yorumu okumadım. Umarım sorun çıkarmaz.
-Kasa ne kadar hava alır bilemiyorum.
-Güç kaynağının kalite durumu ise muamma.
Hocam ben bir kasa aldım. Oyun performansı açısından değerlendirir misiniz? Veya güc kaynağı yeterli midir? Anakart ileriye dönük al diyecekler olursa hocam ben ne işlemci değişeceğim ne de anakart. İçindeki parçaları değiştirme imkanı yok. Sadece RAM'in 16'ya çıkarılması gibi bir değişim/gelişim söz konusu. Bu haliyle bu sistem iyi mi? Lütfen bütçe ver sana toplayayım gibi olaylara girmeyip cevap vermiş olmak için yazmayın.

• AMD Ryzen 5 2600 3.4/3.9GHz AM4 - tray Fan'sız.
  • ASUS Prime A320M-F-sı DDR4 s+v+gl AM4 (atX)
  • ASUS ROG-STRIX-RX570-O8G-Gaming 8 GB 256Bit DDR5.
  • Darkflash darkvoid RGB 125mm CPU soğutucu.
  • Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4 BL8G30C15U4W-kutusuz.
  • BIOSTAR S120L 480GB 2.5" SSD disk SA902S2EC4.
  • Darkflash skywalker 650W 80+br RGB mid Tower kasa.

Anakart gelişime açık sayılmaz. Ekran kartı güncel oyunlara kaç yıl yeter bilinmez. En kısa zamanda Dual Channel yaparsanız iyi performans sağlarsınız. Bize hayırlı olsun demek düşer.

Güzel bir ekran kartı tercih etmişsiniz. Ve bence R5 2600 darboğaza kolay kolay düşmez. O işlemci ile 5700 XT kullanan arkadaşım var. Dediğiniz gibi ileride tek 16 GB 3200 Mhz felan bir RAM kullanırsınız bence gayet başarılı.

Merhaba
Sisteminiz gayet güzel parçalara sahip fakat yeni çıkan oyunlar için raminiz ve ekran kartınız eksik gelebilir sizinde yazdığınız gibi sadece rami yükselterek bu oyunları sıkıntısız oynayabılırmısınız bilemiyorum ek olarak 650W güç kaynağı yeterlidir.

İçindeki parçalar değişmeyeceği için yorum yapıyorum:
-İşlemci iyidir. 1080p'de RTX 2060'a kadar yolu var.
-Anakart işinizi görür.
-Ekran kartı iyi.
-İşlemci soğutucusu, stok fandan farksız çalışacaktır. Çok şey beklememek lazım.
-RAM seçimi güzel. Dual-Kit imkanı olsa daha doğru olurdu.
-SSD için bir kullanıcı yorumu okumadım. Umarım sorun çıkarmaz.
-Kasa ne kadar hava alır bilemiyorum.
-Güç kaynağının kalite durumu ise muamma.

Çözüm

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı