R5 3500X sistem yükseltme önerisi

Hyrest

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam kasamı yükseltmeye karar verdim bayağıdır kullandıgım bir sistem ve artık yer yetmemeye basladı. Yeni bir M.2 SSD ve anakart onerebilir misiniz ya da onermek istediginiz bir parça var mı? Sistemi aşağıya yazıyorum şu anki.

İşlemci: Ryzen 5 3500X 6-Core Processor.

Anakart: A320M-A Pro Max Micro ATX

RAM: Corsair Vengeance LPX 1x16 3200MHz DDR4 CL16.

PSU: Sharkoon SHP650 V2 650W 80+

Ekran kartı: ASUS TUF 1650 Super 4 GB.

Depolama: Kingston 480GB M.2 SSD.

Sistemim şuanlık boyle yukseltmem için düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam kasamı yükseltmeye karar verdim bayağıdır kullandıgım bir sistem ve artık yer yetmemeye basladı. Yeni bir M.2 SSD ve anakart onerebilir misiniz ya da onermek istediginiz bir parça var mı? Sistemi aşağıya yazıyorum şu anki.

Anakart: A320M-A Pro Max Micro ATX

Sistemim şuanlık boyle yukseltmem için düşüncelerinizi bekliyorum.
Kioxia 1TB Exceria Plus Serisi NVMe M.2 SSD BULK (3400MB Okuma / 3200MB Yazma) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da güzel ssd

Hocam bütçeni yazabilir misin? Bilgisayarında ne gibi işler yapacaksın? Ona göre parçalar önereceğim.
Epey.com'da yazana göre işlemcin PCI-e 4.0 destekliyor gen4 bir M.2 SSD takmak için bu anakartı önerebilirm.

Anakart: A320M-A Pro Max Micro ATX.

Sistemim şu anlık boyle yukseltmem için düşüncelerinizi bekliyorum.

Sistem tam olarak neyde yetmiyor hocam oyunlarda düşük performans veriyor ise M.2 SSD ya da anakart yükseltmesi yapmamıza gerek yok, güzel bir CPU upgrade ile espor oyunlarında 2 katı kadar FPS alabilirz.

Hocam bütçeni yazabilir misin? Bilgisayarında ne gibi işler yapacaksın? Ona göre parçalar önereceğim.
Epey.com'da yazana göre işlemcin PCI-e 4.0 destekliyor gen4 bir M.2 SSD takmak için bu anakartı önerebilirm.

Sistem tam olarak neyde yetmiyor hocam oyunlarda düşük performans veriyor ise M.2 SSD ya da anakart yükseltmesi yapmamıza gerek yok, güzel bir CPU upgrade ile espor oyunlarında 2 katı kadar FPS alabilirz.

Genellikle cogu zamanım oyunlarda geciyor cs2,valorant gibi anakartı degistirmemin sebebi 2 tane M.2 slotu olan bir anakarta gecmek oda galiba mATX bir anakartta yok galiba PCI slotuda olmadıgı icin cogaltıcı da alamıyorum o yuzden anakartı degistirmek istedim hem depolama olarak sorun yasıyorum 480 GB yetmiyor her zaman bir şeyleri silip yüklemek zorunda kalıyorum ya da dedigin gibi bana uygun bir güzel işlemci önerebilirsin olabilir oda ama depolamayada ihtiyacım var dedigim gibi güzel bir m.2yle sistemi akıcı yapmak istedim sadece

guzel bir gpu ve cpu yukseltmesi guzel olabilir evet dediginiz gibi

Son düzenleme:
Genellikle cogu zamanım oyunlarda geciyor CS2, Valorant gibi anakartı degistirmemin sebebi 2 tane M.2 slotu olan bir anakarta gecmek oda galiba mATX bir anakartta yok galiba PCI slotuda olmadıgı icin cogaltıcı da alamıyorum o yuzden anakartı degistirmek istedim hem depolama olarak sorun yasıyorum 480 GB yetmiyor her zaman bir şeyleri silip yüklemek zorunda kalıyorum ya da dedigin gibi bana uygun bir güzel işlemci önerebilirsin olabilir oda ama depolamayada ihtiyacım var dedigim gibi güzel bir M.2'yle sistemi akıcı yapmak istedim sadece.

Guzel bir GPU ve CPU yukseltmesi guzel olabilir evet dediginiz gibi.

Bütçe hocam bana bütçe yazar mısın?

Genellikle cogu zamanım oyunlarda geciyor CS2, Valorant gibi anakartı degistirmemin sebebi 2 tane M.2 slotu olan bir anakarta gecmek oda galiba mATX bir anakartta yok galiba PCI slotuda olmadıgı icin cogaltıcı da alamıyorum o yuzden anakartı degistirmek istedim hem depolama olarak sorun yasıyorum 480 GB yetmiyor her zaman bir şeyleri silip yüklemek zorunda kalıyorum ya da dedigin gibi bana uygun bir güzel işlemci önerebilirsin olabilir oda ama depolamayada ihtiyacım var dedigim gibi güzel bir M.2'yle sistemi akıcı yapmak istedim sadece.

Guzel bir GPU ve CPU yukseltmesi guzel olabilir evet dediginiz gibi.

AM4 soketinde çok fazla anakart var A320'sinden tut X570'ine kadar birden fazla marka ve model var ki bana soracak olursan biraz daha paranı biriktirip AM5 soket bir anakart Ryzen 5 7500F DDR5 16 GB Single channel güzel bir RAM almak olur depolamayı bir şekil halledersin SATA SSD hard disk vb. Eğer sana söyledğim bu parçaları alırsın espor oyunlarında rahat 5 ila 6 sene sıkıntı çekmezsin.
Önereceğim parçalar ise şunlar:
Anakart:MSI Pro A620M-E AMD AM5 DDR5 Mikro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ram:XPG Lancer Black 16 GB 6000 MHz CL40 AX5U6000C4016G-CLABK DDR5 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İşlemci:AMD Ryzen 5 7500F Altı Çekirdek 3.7 GHz Kutusuz Fansız İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

AM4 soketinde çok fazla anakart var A320'sinden tut X570'ine kadar birden fazla marka ve model var ki bana soracak olursan biraz daha paranı biriktirip AM5 soket bir anakart Ryzen 5 7500F DDR5 16 GB Single channel güzel bir RAM almak olur depolamayı bir şekil halledersin SATA SSD hard disk vb. eğer sana söyledğim bu parçaları alırsın espor oyunlarında rahat 5 ila 6 sene sıkıntı çekmezsin.
Anakart:MSI Pro A620M-E AMD AM5 DDR5 Mikro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
RAM:XPG Lancer Black 16 GB 6000 MHz CL40 AX5U6000C4016G-CLABK DDR5 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İşlemci:AMD Ryzen 5 7500F Altı Çekirdek 3.7 GHz Kutusuz Fansız İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Eğer AM4 soketine para vermeyi göze alıyor isen önereceğim anakar:Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:

AM4 soketinde çok fazla anakart var A320'sinden tut X570'ine kadar birden fazla marka ve model var ki bana soracak olursan biraz daha paranı biriktirip AM5 soket bir anakart Ryzen 5 7500F DDR5 16 GB Single channel güzel bir RAM almak olur depolamayı bir şekil halledersin SATA SSD hard disk vb. eğer sana söyledğim bu parçaları alırsın espor oyunlarında rahat 5 ila 6 sene sıkıntı çekmezsin.
RAM:XPG Lancer Black 16 GB 6000 MHz CL40 AX5U6000C4016G-CLABK DDR5 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Eğer AM4 soketine para vermeyi göze alıyor isen önereceğim anakart:Asus Prime B550M-K AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Cevabın için teşekkürler dostum bütçem 15 bin suanlık onerdigin parcalar guzele benziyor peki ekran kartını nasıl ayarlayacagım? Bu işlemciye gore?

Cevabın için teşekkürler dostum bütçem 15 bin suanlık onerdigin parcalar guzele benziyor peki ekran kartını nasıl ayarlayacagım? Bu işlemciye gore?

Hocam öncelikle tekrardan merhaba attığım MSI Pro A620 anakart RAM ve Ryzen 5 7500F şu an 11.057TL tutuyor. Kalan para ile SSD ve işlemci soğutucu alabilirsin. Bu sistem ile espor oyunlarında 350 ila 500 FPS alacağını düşünüyorum ileride ise bir ekran kartı upgradesi ile 5 ila 7 yıl 1080P'de kullanabileceğin güzel bir sistemin olmuş olur.
Önerdiğim İşlemci Soğutucu:https://www.akakce.com/islemci-sogu...ht-assassin-king-120-se-fiyati,340245823.html
Önerdiğim SSD:MLD M500 MLD22M500P21-1000 PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bana soracak olursan eğer sadece CS2 ve Valorant oynuyorsan ya da hikayeli oyunlar oynamaycaksan şu an gerek yok ekran kartına fazla bütçe ayırmayı planlamıyorsan ikinci el RX 6600 ya da sıfır alacaksan RX 7600 tavsiye ederim.

Geri
Yukarı