OpenCore R5 3600 GTX 1070 kurulum sonrası sorunlar

SmokeS

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Samsun
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 16GB 3600MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 850
Ekran kartı
GTX 1070
Anakart
MSI X570 MPG Gaming Edge WiFi
İşlemci
Ryzen 5 3600
Herkese merhabalar. Uzun uğraşlar sonucu Ryzen 3600, X570 ve GTX 1070 donanımlara sahip bilgisayarıma High Sierra'yı kurmuş bulunmaktayım. Ancak birkaç sorun mevcut ve aşamıyorum. Forumun tecrübeli kullanıcılarından destek bekliyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Sorunlar:

1. Öncelikle kuruluma geçmeden Intel Wi-Fi kextini indirip Config dosyasına işledim. High Sierra kurulum ekranında Wi-Fi sürücüsünü sorunsuz şekilde gördü ve bağlandı. Ancak kurulum bitip masaüstüne dönünce Wi-Fi'ya bir türlü bağlanamadım. Kablolu olarak bağlantı sağladı. Wi-Fi'yi nasıl aktif edebilirim?
2. Kablolu bağlantı kendiliğinden gerçekleşti bu iyi bir durum ancak hattım 83 Mbps olmasına rağmen hızım 8 Mbps'yi geçmiyor. Bunun nedeni nedir?
3. High Sierra'yı yükledikten sonra güncelleştirmelerini yapıp sürümü 17G14033 güncelledim. Ardından NVIDIA Web sürücüsünü indirip kurdum ancak ekran kartı yine aktif olmadı. Boot-args komutlarında nv_disable=1 seçeneğini, config'imi OpenCore Configurator ile açıp sildim. Yeniden başlattım ve sonuç aynı. Ekran kartını nasıl tanıtabilirm?

@Yiğit Gençer @tristessehivernale

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki layoutları test ettiniz mi?
ALC888/ALC1200 Layout: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 28, 29

11'i test ettim ancak çalışmadı. Yani sistem aygıtı görmüyor galiba. Hackintool ile göremedim.

11'i değil hepsini tek tek test etmelisin ve yeni veriyi girince sistemi yeniden başlatmalısın.

Hocam son çare VoodooHDA'yı yükledim. Şu an mikrofonu kullanabiliyorum. Zaten sesi Bluetooth üzerinden alıyorum. Benim için ses sorunu çözülmüş durumda. Bugün fark ettiğim bir durum daha var. Ön USB 2.0 portlarım çalışmıyor. Bu konu hakkında bilginiz var mı? Bu arada yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Hocam şu anda gayet yetereli bana. "Bu Mac Hakkında" kısmında işlemci ismini düzeltmek kaldı geriye.

Yeni konular

Geri
Yukarı