R5 5500 RX6600 sistemde eskiden kasmayan oyunlar kasmaya başladı

Mr.Watchman

Centipat
Daha fazla  
Abilerim ablalarım gerçekten artık bıkma derecesine geldi denemediğim çözüm kalmadı 2 aylık sistem (sistemi aşağıya yazıyorum)eskiden oynadığım hiçbir oyunda kasmazdı. Ama şimdi Outlast 1 oynarken bile 60 FPS sabit olmuyor kasıyor. Bu sistem ile Outlast bile oynayamıyorum.
Aynı şekilde Days Gone, Minecraft gibi her oyunda böyle oluyor. Sıcaklıklar normal işlemci Max 65-70 derece.
Ekran kartı Max 60-62 derece.
AMD chipset software diye bir şey yüklemiştim 460 MB civarı ondan sonra böyle oldu silmeli miyim virüs falan mı bulaştı?
Ryzen 5 5500.
RX6600.
500 GB M.2 SSD.
16 GB RAM 8x2 3200 MHz.

Yazılımsal bir problem gibi görünüyor eğer afterburner değerlerinde bir anormallik yoksa. Bizimle de paylaşırsan bir göz atabiliriz değerlerin normal olup olmadığına. Yüksek ihtimalle sorunun temiz kurulum sonrası düzelecektir.

Yazılımsal bir problem gibi görünüyor eğer afterburner değerlerinde bir anormallik yoksa. Bizimle de paylaşırsan bir göz atabiliriz değerlerin normal olup olmadığına. Yüksek ihtimalle sorunun temiz kurulum sonrası düzelecektir.
hocam amd pro edition gibi bişey yüklemiştim ondan sonra böyle oldu onu silmeli miyim?
Silersem driver vs silinir mi?

hocam amd pro edition gibi bişey yüklemiştim ondan sonra böyle oldu onu silmeli miyim?
Silersem driver vs silinir mi?
Yani program konusunda bir fikrim yok. Ancak silersen driver silmez diye düşünüyorum. Elzem bir driver silindiği zaman aygıt yöneticisinde bunu görebilir olman gerekir zaten. Bilgisayarın frekans ayarlarıyla falan oynuyor olabilir. Bence sil gitsin, en kötü ihtimalle temiz format ile sorununu çözersin.

Geri
Yukarı