R5 5600 boştayken 90 derece

500872

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar forumda bir arkadaşın tavsiyesi ile R5 5600 işlemci için, alttaki soğutucuyu aldım.

Thermalright Phantom spirit 120 SE TL-C12b V2 120mm Intel-AMD uyumlu hava soğutucu​

Forumdaki arkadaş bana üstte ki soğutucu B450 mk II uyumlu dedi fakat bu soğutcuyu Galax RTX 4060 Ti ile takınca anakarta sığmadı. Ekran kartının slot girişini kapatıyor. Ben de eski stok fanı geri takip termal macunu sürdüm fakat şu an sistemim boşta 88 -92 derecelerde geziyor. Termal macunu daha yeni sürdük. Ne yapabilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar forumda bir arkadaşın tavsiyesi ile R5 5600 işlemci için, alttaki soğutucuyu aldım.

Thermalright Phantom spirit 120 SE TL-C12b V2 120mm Intel-AMD uyumlu hava soğutucu​

Forumdaki arkadaş bana üstte ki soğutucu B450 mk II uyumlu dedi fakat bu soğutcuyu Galax RTX 4060 Ti ile takınca anakarta sığmadı. Ekran kartının slot girişini kapatıyor. Ben de eski stok fanı geri takip termal macunu sürdüm fakat şu an sistemim boşta 88 -92 derecelerde geziyor. Termal macunu daha yeni sürdük. Ne yapabilirim acaba?
Montajda veya macunda bi sorun var

Fan işlemciye tam temas etmiyor olabilir kontrol edin.

Hocam peki üstteki soğutucunun B450 mk II uymamasına ne diyeceksiniz acaba ben mi uyduramadım ama cidden 0 yani ekran kartının plastiği bildiğin soğutucunun demir borularını sıyırıyor slota girmesini milimlik alanla kaçıtrdım1500 TL para verdik şimdi iade etsek alır mı ki gaming gen :(,

Dediğinizi yapıp tekrar bakacağım.

Dostum aynı kuletipini kullanıyorum sadece RGB değil aynı sorunu senle yaşadım hatta ben Gaming genden elden aldım eve geldim Ümraniye'den Küçükçekmece'ye hevesle gece takmaya oturdum koskoca Thermalright'in YouTube tutorial videosunda fanın ayaklarının birinin daha uzun birinin daha kısa olduğunu göstermeden takmışlar benim de öyle sığmadı ekran kartı engel oldu tekrar küçükçkemceden Ümraniye'ye yol çektim ve oradaki teknisyen arkadaş ayakalrının farklı olduğunu söyledi. Yani ayaklardan birisi kısa birisi uzun ekran kartı portunu takabilmen için. Hatta anlaybilmen için fotoğraf ekliyorum.

Dosya Ekleri

• 71bPokNUCfL._AC_UF1000,1000_QL80_DpWeblab_.jpg
    71bPokNUCfL._AC_UF1000,1000_QL80_DpWeblab_.jpg
    128,5 KB · Görüntüleme: 11
Dostum aynı kuletipini kullanıyorum sadece RGB değil aynı sorunu senle yaşadım hatta ben Gaming genden elden aldım eve geldim Ümraniye'den Küçükçekmece'ye hevesle gece takmaya oturdum koskoca Thermalright'in YouTube tutorial videosunda fanın ayaklarının birinin daha uzun birinin daha kısa olduğunu göstermeden takmışlar benim de öyle sığmadı ekran kartı engel oldu tekrar küçükçkemceden Ümraniye'ye yol çektim ve oradaki teknisyen arkadaş ayakalrının farklı olduğunu söyledi. Yani ayaklardan birisi kısa birisi uzun ekran kartı portunu takabilmen için.

Yani kısacası anakartın boyutlarından dolayı bu soğutucu bu anakarta uymuyor haksız mıyım hocam, acaba iade etsek alırlar mı ki durum ifade etsek.

Hocam peki üstteki soğutucunun B450 mk II uymamasına ne diyeceksiniz acaba ben mi uyduramadım ama cidden 0 yani ekran kartının plastiği bildiğin soğutucunun demir borularını sıyırıyor slota girmesini milimlik alanla kaçıtrdım1500 TL para verdik şimdi iade etsek alır mı ki Gaming gen :(,

Dediğinizi yapıp tekrar bakacağım.
Ekran kartı veya anakartla alakası yok sıvı soğutucuyu ya üste takacaksın ya da ön tarafa kablolar üste gelecek dik şekilde koyacaksın. Alta takarsan pompanın gücü yetmez bozulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı