R5 5600 boştayken 90 derece

500872

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar forumda bir arkadaşın tavsiyesi ile R5 5600 işlemci için, alttaki soğutucuyu aldım.

Thermalright Phantom spirit 120 SE TL-C12b V2 120mm Intel-AMD uyumlu hava soğutucu​

Forumdaki arkadaş bana üstte ki soğutucu B450 mk II uyumlu dedi fakat bu soğutcuyu Galax RTX 4060 Ti ile takınca anakarta sığmadı. Ekran kartının slot girişini kapatıyor. Ben de eski stok fanı geri takip termal macunu sürdüm fakat şu an sistemim boşta 88 -92 derecelerde geziyor. Termal macunu daha yeni sürdük. Ne yapabilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani kısacası anakartın boyutlarından dolayı bu soğutucu bu anakarta uymuyor haksız mıyım hocam, acaba iade etsek alırlar mı ki durum ifade etsek.

Uyuyor hocam uyuyor sadece bir ayak ekran kartı oturması için daha uzun orayı ekran kartı kısmına getirip montajlayın. Aynı anakartı kullanıyorum hatta. Sistemimde montajlı kendi içerisinden çıkan macunla kullanıyorum çok kaliteli değil lakin grafik tasarım işiyle uğraşırken bile Max 40 derece civarına çıkıyor.

Ayrıca dandik bir sıvı soğutucu alacaksanız almayın kule tipi alın daha iyi soğutur. Aynı işlemciyle kule tipi soğutucu kullanıyorum 50'yi geçmedi.

Hocam anakart modeliniz aynı mıydı peki bir de benim ekran kartı Galax 4060 Ti biraz kalın bir kart :(

Hocam her şekilde uyuyor merak etmeyin. Aynı kuletipini arkadaşımdaki 4060 Ti kartta da kullandık onun da kalın modeldi o da aynı hataya düştü sonradan normal şekilde olması gerektiği şekilde taktık sorun çözüldü. Hatta müsaitseniz kuletipini alın elinize altına bakın bir ayağın diğer ayaktan daha uzun olduğunu göreceksiniz o uzun kısım ekran kartı portunun olduğu yere gelecek ki ekran kartı rahat takılsın. RAM konusunda merak etmeyin neredeyse temas etmiyor bende Viper'in RAM'leri var yüksek birazcık ona rağmen temas etmiyor.

Ayrıca dandik bir sıvı soğutucu alacaksanız almayın kule tipi alın daha iyi soğutur. Aynı işlemciyle kule tipi soğutucu kullanıyorum 50'yi geçmedi.
işte anakarttan dolayı sıkıntı çekiyorum be hocam, ekran kartı ile o kule soğutucusun demirleri birbirini sıyırıyor ona rağmen ekran kartının slotunu takamıyor bana b450 mk II ile uyumlu kule tipi fan lazım ekran kartım biraz kalın ondan dolayı kule tipi soğutucuyu sıkıştırıyor.

İşte anakarttan dolayı sıkıntı çekiyorum be hocam, ekran kartı ile o kule soğutucusun demirleri birbirini sıyırıyor ona rağmen ekran kartının slotunu takamıyor bana B450 mk II ile uyumlu kule tipi fan lazım ekran kartım biraz kalın ondan dolayı kule tipi soğutucuyu sıkıştırıyor.
Kasanın fotoğrafını atabilir misiniz?

Hocam her şekilde uyuyor merak etmeyin. Aynı kuletipini arkadaşımdaki 4060 Ti kartta da kullandık onun da kalın modeldi o da aynı hataya düştü sonradan normal şekilde olması gerektiği şekilde taktık sorun çözüldü. Hatta müsaitseniz kuletipini alın elinize altına bakın bir ayağın diğer ayaktan daha uzun olduğunu göreceksiniz o uzun kısım ekran kartı portunun olduğu yere gelecek ki ekran kartı rahat takılsın. RAM konusunda merak etmeyin neredeyse temas etmiyor bende Viper'in RAM'leri var yüksek birazcık ona rağmen temas etmiyor.

Birazdan bir tekrar deneyeceğim sağ ol hocam yardımın için çok teşekkür ederim.

Birazdan bir tekrar deneyeceğim sağ ol hocam yardımın için çok teşekkür ederim.

Kasanın fotoğrafını atabilir misiniz?

İşte anakarttan dolayı sıkıntı çekiyorum be hocam, ekran kartı ile o kule soğutucusun demirleri birbirini sıyırıyor ona rağmen ekran kartının slotunu takamıyor bana B450 mk II ile uyumlu kule tipi fan lazım ekran kartım biraz kalın ondan dolayı kule tipi soğutucuyu sıkıştırıyor.

rn_image_picker_lib_temp_8122d4ea-1011-4f6f-8680-d6bfac39cb95.jpg

Buyurun hatta hocam B450M K II altta da ASUS TUF 1660 Ti kule tipi de sadece RGB olmayan modeli tek farkı kasamın bir tık pis kalması.

Eki Görüntüle 2189922

Buyurun hatta hocam B450M K II altta da ASUS TUF 1660 Ti kule tipi de sadece RGB olmayan modeli tek farkı kasamın bir tık pis kalması.

Hocam sizdenn küçük bir ricam var, hani alt tarafı biraz daha uzun demiştin ya acaba onun resmini Google'dan bulabilir miyim veya o dediğiniz kısmı bulup paintle boyalayıp bana buradan atarsanız çok minnettar kalırım. Şu an dışardayım eve geçince direkt dediğiniz gibi yapacağım.

Hocam sizdenn küçük bir ricam var, hani alt tarafı biraz daha uzun demiştin ya acaba onun resmini Google'dan bulabilir miyim veya o dediğiniz kısmı RAM'ini bulup paintle boyalayıp bana buradan atarsanız çok minnettar kalırım. Şu an dışardayım eve geçince direkt dediğiniz gibi yapacağım.

71bPokNUCfL._AC_UF1000,1000_QL80_DpWeblab_.jpg

Hocam fotoğrafın açısından pek belli olmuyor ama bakarken siz de anlarsınız mesela önde daire aldığım ayak daha uzun duruyor arkadaki daha kısa siz onu bakınca anlayacaksınız.

Geri
Yukarı