R5 5600 overclock nasıl yapılır?

Kishire

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıktaki işlemcime Ryzen Master üzerinden 4.5GHz'ye çıkarttım,1.2v ile. Isı değerlerim falan oyun ve yayın açıkken 60 derecelerinde dolanıyor. Ancak Ryzen Master'daki değerlere baktığımda GHz sabit değil current sürekli hareketli 2'lere 1'lere 4'lere gidip geliyor.Ama görev yöneticisinde sabit 4.5 olarak gözüküyor. Oyun içindeyken 4.5 mi değil mi değerlere bakabileceğim bir ayarı var mı? Yoksa Afterburner tarzı bir şey mi yüklemem gerekiyor? (sistem stabil herhangi bir kapanma yaşamadım bu değerlerde, voltaj çok mu,düşürmeli miyim?

Anakartım ASUS B550M-K
PSU: ASUS ROG STRIX 750W 80+ Gold.
Sorularıma yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Ben de 4.5GHz'ye aldım 1.1v ile stabil 10dk Prime95 yaptım skıntı çıkmadı ama yine de ayarları sıfırlayıp BIOS'tan yapsan daha iyi olur ve CPU-Z açıkken stress testine sok orada kaç v ve kaç MHz olduğunu görürsün.

Ben de 4.5GHz'ye aldım 1.1v ile stabil 10dk Prime95 yaptım skıntı çıkmadı ama yine de ayarları sıfırlayıp BIOS'tan yapsan daha iyi olur ve CPU-Z açıkken stress testine sok orada kaç v ve kaç MHz olduğunu görürsün.

MHz current kısmı sabit değil. Onu BIOS'tan yaparak mı çözebilirim?

oc.jpg

Sanırım evet ama bunları fabrika ayarlarına sıfırlayıp uygulamayı silip BIOS'tan yap deneme yanılma ile.

Ryzen Master'da, her PC kapatıp açtığımda ayarlar sıfırlanıyor zaten. Teste sokmadan geri açamıyorum. O konuda sıkıntı yok. Neden sabit gözükmüyor onu çözemedim. Görev Yöneticisi'nden baktığımda sabit.

Yeni konular

Geri
Yukarı