R5 5600 RTX 3060 sistemde FPS düşüyor

esat179

Hectopat
Selam dostlar, bazen bilgisayarda gezinirken bile anlık olarak bilgisayar takılıyor 1-2 saniyeliğine sanki FPS'im 1'miş gibi kullanım sağlıyorum. Bunu oyunlarda olsun olmasın yaşadığım için garipsedim. Ayrıca FPS düşmesi yediğim sırada seslere de bir şey oluyor sesler de bozuk bir şekilde geliyor o 1-2 saniyelik süreçte. Sebep ne olabilir acaba? BIOS driverlerim güncel, anakart chipsetim de güncel. Ekran kartı driverini DDU ile kaldırıp tekrardan kurdum. Microsoft'ta forum açıp sormuştum Event Viewer'den ilgili sorunu bulmaya çalış demişti maalesef oradan da bulamadım. Yardımcı olacak birileri varsa çok mutlu olurum.

Anakart: BIOSTAR B450-MH v6.3
İşlemci: R5 5600.
Ekran kartı: RTX 3060.

Selam dostlar, bazen bilgisayarda gezinirken bile anlık olarak bilgisayar takılıyor 1-2 saniyeliğine sanki FPS'im 1'miş gibi kullanım sağlıyorum. Bunu oyunlarda olsun olmasın yaşadığım için garipsedim. Ayrıca FPS düşmesi yediğim sırada seslere de bir şey oluyor sesler de bozuk bir şekilde geliyor o 1-2 saniyelik süreçte. Sebep ne olabilir acaba? BIOS driverlerim güncel, anakart chipsetim de güncel. Ekran kartı driverini DDU ile kaldırıp tekrardan kurdum. Microsoft'ta forum açıp sormuştum Event Viewer'den ilgili sorunu bulmaya çalış demişti maalesef oradan da bulamadım. Yardımcı olacak birileri varsa çok mutlu olurum.

Anakart: BIOSTAR B450-MH v6.3
İşlemci: R5 5600.
Ekran kartı: RTX 3060.

Virüs yemiş olabilir misin? Bir şey indirdin mi?

Mesajlarınız için teşekkürler, virüs olduğunu sanmıyorum çünkü format attıktan sonra da aynı sorunu yaşamıştım diye hatırlıyorum. Kule tipi soğutucum var fakat kule tipi demeye hakgetire, stok fanla arasında pek bi fark yok :D Stok fan ile eskiden cpb açık bir şekilde 95 dereceleri görüyorum oyunlarda, şimdi ise sabit 4.40 ghzde 85'i geçmiyor şükür :D XMP ram ayarı oluyor sanırsam onu açmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı