R5 5600 yükte 65 derece olması normal mi?

Oğuzhan BOZKURT

Hectopat
Merhaba,

R5 5600 işlemcimi yaklaşık 1 sene kendi sogutucusuyla kullandım ama oyun oynarken acayip ısınıyordu ortalama 90 derecelerde oynuyordum. Kule tipi soğutucu aldım ID-Cooling SE 224 XTS white yaklaşık 20 dakikalık stres testinden sonra Core Temp programindan takip ettim ve ortalama 55 derecelerde maksimum 65 dereceyi gördü. Bu değerler normal mi? Bilgili arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Merhaba,

R5 5600 işlemcimi yaklaşık 1 sene kendi sogutucusuyla kullandım ama oyun oynarken acayip ısınıyordu ortalama 90 derecelerde oynuyordum. Kule tipi soğutucu aldım ID-Cooling SE 224 XTS white yaklaşık 15 dakikalık stres testinden sonra Core Temp programindan takip ettim ve ortalama 55 derecelerde maksimum 64 dereceyi gördü. Bu değerler normal mi bilgili arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim. İyi günler.

Normal. Bende de ID-Cooling SE 214 XT var aynı işlemciyle 64'ü geçmedi.

Hangi testi yaptın? Ortalamanın üstü bir test için olağanüstü iyi değerler.

Sağ ol hocam. Soğutucuyu aldıktan sora araştırdım bu DeepCool AK400 diye bir soğutucu tavsiye etmişti herkes daha uygun daha iyi diye pişman olmam umarım bu sogutucudan.

Aldığınız değer çok iyi. Yaşayabileceğiniz sorunlar çok küçük çaplı. Macunu değiştirmeniz/yenilemeniz icap edebilir ya da fan falan bozulur gider bir fan alır onu değiştirirsiniz. 5600 için her türlü başarılıdır AK400.

Yeni konular

Geri
Yukarı