R5 5600G hazır sistem nasıldır?

DalenS

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar para verip, 3060 ekran kartı eklenip, 5600X yerine 5600G neden seçilir anlamıyorum. İşlemci 5600X tercih edilerek daha yüksek performans alabilirsiniz.

Merhabalar, yakında PC toplayacağım fakat PC toplama konusunda iyi değilim.

PC güzel midir? Sorunu var mıdır? Değişmesi gereken bir şey falan varsa yardım edebilir misiniz acaba?

Cihazın iyi toplanmış.
Mümkün ise 16+16 GB ya da 8+8 GB olarak çift modül olacak şekilde bellekleri ggüncelleyin.
Bir de SSD'ni Samsung alabilirsen iyi olur okuma yazma hızı diğerlerine göre daha düşük.
Bu kadar para verip, 3060 ekran kartı eklenip, 5600X yerine 5600G neden seçilir anlamıyorum. İşlemci 5600X tercih edilerek daha yüksek performans alabilirsiniz.

Sistemin fiyatı gayet uygun hocam tabii ki bütçe var ise 5600X tercih edilmeli ama bu sistemin fiyatı iyi.

Bence dahili grafik birimi olan bir işlemci çok daha avantajlı. Biraz daha performans için dahili GPU'dan vazgeçmeye gerek yok.
2 RAM slotu olduğu için ileride 32GB planlıyorsanız ilk başta öyle alınabilir ama bence gerek yok.
Samsung alternatifi olmadığı için SSD güncellemeye de gerek yok.
Gayet güzel bence.

Cihazın iyi toplanmış.
Mümkün ise 16+16 GB ya da 8+8 GB olarak çift modül olacak şekilde bellekleri ggüncelleyin.
Bir de SSD'ni Samsung alabilirsen iyi olur okuma yazma hızı diğerlerine göre daha düşük.

Sistemin fiyatı gayet uygun hocam tabii ki bütçe var ise 5600X tercih edilmeli ama bu sistemin fiyatı iyi.

Fiyatı kötü demedim. 3060 ekran kartı koymuşlar zaten içerisine. APU işlemciye ne gerek var.

Bence alınmaz. Anakart giriş seviyesi, ekran kartı tek fanlı ve lhr, ssd ise pek kaliteli sayılmaz. Ayrıca kasanın içindeki dahili psu da kötü diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı