R5 5600G-RX550 darboğaz yapar mı?

1UnSeeN6

Femtopat
Daha fazla  
Bugün bir sistem buldum.
Sistem bu:
n11.com'dan HP Gaming TG01-2031NT 434P1EA Ryzen 5 5600G 8 GB 256 GB SSD RX550 seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Alırsam bir 8 RAM daha takacağım ama aklimda bir soru var. RX550 Ryzen 5 5600G'ye darboğaz yapar mı? Çok ağır oyunlar oynamiyorum. CS, Valorant, arada 2 3 simulasyon bir de The Crew ride serisi falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmaz gayet güçlü bir işlemci ayrıca içi açılırsa garanti dışı kalır haberin olsun. Eğer alırsan ekran kartını çıkarıp bir 8 GB daha RAM alırsan RX 550 ile aynı performansı almış olursun.

5600g'nin dahili grafik işlemcisi zaten yaklaşık olarak RX550 performansı verecektir. Boşuna ekran kartına para vermiş olacaksınız. Darboğaz diye birşey zaten sözkonusu değil RX550 günümüz için çok güçsüz bir ekran kartı.

Aynı sistem bende var istediğinizi sorabilirsiniz. İndirimdeyken 8 GB RAM ile 4900'a almıştım.
300 350 w power var yetiyomu o sisteme
Çöp bu fiyata.
Neden ki neyi var
5600g'nin dahili grafik işlemcisi zaten yaklaşık olarak RX550 performansı verecektir. Boşuna ekran kartına para vermiş olacaksınız. Darboğaz diye birşey zaten sözkonusu değil RX550 günümüz için çok güçsüz bir ekran kartı.
[/QUOTE
Yapmaz gayet güçlü bir işlemci ayrıca içi açılırsa garanti dışı kalır haberin olsun. Eğer alırsan ekran kartını çıkarıp bir 8 GB daha RAM alırsan RX 550 ile aynı performansı almış olursun.
Ekran kartını çıkarmadan 8 ram eklesem neden ekran kartını çıkarayım bide
Ekran kartının sisteme hiçbir etkisi rahtlatması falan olmazmı peki

Son düzenleme:

Geri
Yukarı