R5 5600X sistem yükseltme önerisi

Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar şu anda şöyle bir sitemim var.

AMD Ryzen 5 5600X.
G.Skill Trident Z RGB 3600MHz 32 GB (2x16 GB) bellek.
MSI B550-A Pro anakart.
MSI RTX 3060 Gaming X
Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 3500-3300MB/s SSD.
MSI MAG CoreLiquid ARGB 240mm işlemci soğutucusu.
FSP Hyper k 700 700W 80+ güç kaynağı.
Phantex Eclipse P500A DRGB Kasa

Sadece Valorant ve CS:GO oynuyorum şu anlık 28K'ya aldım bu bilgisayarı parça markalarından dolayı biraz pahalıya denk geldi sanırım.
Sorum şu bu oyunlar için veya farklı oyunlar için sistemi R7 5800x3D MSI RTX 3070 Gaming X donanımlarına yükseltmeye gerek var mı ve anakartım ve PSU bunun için yeterli mi?

Son düzenleme:
Benim böyle bir sisteme sahip olsam çok mecbur olmadıkça yükseltme yapmazdım. Paramın karşılığını almayı severim. Bundan sonra para harcarsam DDR5'li bir sisteme para harcarım. Ekran kartı düşük geliyorsa bir tık ikinci el 3090 bakılabilir.belki 3080 ti olabilir. O arada belki duruma işlemci yükselebilir. Günümüz oyunları bu sistemi zaten zorlamıyor şu anda bence gerek yok.

Evet güç kaynağınız bunun için yeterli. Genelde Valorant ve CS:GO oynuyorsanız mantıklı seçimler olabilir. Para sizin paranız bize fazla söz düşmüyor.

Benim böyle bir sisteme sahip olsam çok mecbur olmadıkça yükseltme yapmazdım. Paramın karşılığını almayı severim. Bundan sonra para harcarsam DDR5'li bir sisteme para harcarım. Ekran kartı düşük geliyorsa bir tık ikinci el 3090 bakılabilir.belki 3080 ti olabilir. O arada belki duruma işlemci yükselebilir. Günümüz oyunları bu sistemi zaten zorlamıyor şu anda bence gerek yok.
Çok teşekkürler cevap için

Evet güç kaynağınız bunun için yeterli. Genelde Valorant ve CS:GO oynuyorsanız mantıklı seçimler olabilir. Para sizin paranız bize fazla söz düşmüyor.
Peki anakartım yeterli olur mu acaba ?

İyi günler arkadaşlar şu anda şöyle bir sitemim var.

AMD Ryzen 5 5600X.
G.Skill Trident Z RGB 3600MHz 32 GB (2x16 GB) bellek.
MSI B550-A Pro anakart.
MSI RTX 3060 Gaming X
Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 3500-3300MB/s SSD.
MSI MAG CoreLiquid ARGB 240mm işlemci soğutucusu.
FSP Hyper k 700 700W 80+ güç kaynağı.

Sadece Valorant ve CS:GO oynuyorum şu anlık 28K'ya aldım. Bu bilgisayarı parça markalarından dolayı biraz pahalıya denk geldi sanırım.
Sorum şu bu oyunlar için veya farklı oyunlar için sistemi R7 5800x3D MSI RTX 3070 Gaming X donanımlarına yükseltmeye gerek var mı ve anakartım ve PSU bunun için yeterli mi?

Şu anlık Valorant ve ccgo için hayli hayli yeterlide. 28k nedir arkadaş? Ryzen 7 5800x3D'li sistem toplanırdı o fiyata.

Şu anlık Valorant ve ccgo için hayli hayli yeterlide. 28k nedir arkadaş? Ryzen 7 5800x3D'li sistem toplanırdı o fiyata.

Evet o konuda çok haklısınız fakat parça markaları bu şekilde olmazdı maalesef SSD RAM ve sıvı soğutucu modeli düşük olmak zorundaydı bir de biraz görüntü sevdiğim için böyle bir sistem topladım ve parçaları tek tek alınca 31k yapıyor. Tabi hazır sistemlerde daha ucuza bir şey alınabilirdi haklısınız fakat dediğim gibi sistem parça markaları bu olmazdı bende İnventus sitesinden aldım zaten Unlost X V3 modelini yükselterek.

Son düzenleme:
Evet o konuda çok haklısınız fakat parça markaları bu şekilde olmazdı maalesef SSD RAM ve sıvı soğutucu modeli düşük olmak zorundaydı bir de biraz görüntü sevdiğim için böyle bir sistem topladım.

Bütçeyi 30500'e çıkararak böyle bir sistem alabilirdiniz. Unutmayın önemli olan marka değil model.
İşlemci:
Anakart:
RAM(2X):
SSD:
Ekran kartı:
Kasa:
PSU:
Sıvı soğutma:

Bütçeyi 30500'e çıkararak böyle bir sistem alabilirdiniz. Unutmayın önemli olan marka değil model.
İşlemci:
Anakart:
RAM(2X):
SSD:
Ekran kartı:
Kasa:
PSU:
Sıvı soğutma:
Zaten belki de sistemimi satarak yeni sistem toplamayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak RTX bir model önerme şansınız var mı acaba

Zaten belki de sistemimi satarak yeni sistem toplamayı düşünüyorum. Ekran kartı olarak RTX bir model önerme şansınız var mı acaba?

RX 6800 saf güç bakımından o fiyat bandındaki RTX kartlardan daha güçlü. 14,5K bandında RTX3070 Ti var ancak 8 GB VRAM 2K oyun için daha ne kadar yeter bilemiyorum. Eğer amaç sadece oyun içinse ben olsam RX6800 alıp geçerdim.

Geri
Yukarı