R5 5600X sistemde Fortnite düşük performans veriyor

Enozit

Hectopat
Daha fazla  
Sistem:

R5 5600X ASUS ROG STRIX X570-FTrident Z 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 DDR4 Ram RTX 3060 Gaming X Trio Corsair Force MP510 480GB M.2 SSD CORSAIR RM750 750W 80+ Gold Full Modüler PSU Coolermaster TD500 Kasa SilverStone PF360Thermaltake Sarı/Siyah Sleeved Kablo Seti

Fortnite oynarken 180 FPS sabitledim dalgalanmalar oluyor evet doğal olarak ama 180'den en fazla 140'a düşüyor. 165 sabitleyince de 165 ile 150 arası falan oluyor yani fazla sıkıntı yok. Asıl sorun bundan sonra başlıyor ben bu FPS'i ekran kartımın %87 ile %93 aralığını kullanarak alıyorum. DLSS performans açık neden %98 falan değil bir fikrim yok. Hatta %80'in aşağısına bile indiği oluyor ki işlemcim zaten yorulmuyor bile (%40 falan civarı) yani demem o ki ortada hiçbir sıkıntı göremiyorum. FPS'de yüksek ama oyun kasıyor yani paralele girerken ya da ani bir benzinlik patlaması ya da herhangi bir fight ortasında olur olmadık kasmalar oluyor. FPS'de düşmüyor ve başka hiçbir oyunda yaşamadım bu problemi sizce problem tam olarak nerede oyunda mı?
CS:GO, Valorant, Forza Horizon 4 vesaire hiçbir oyunda kasma donma yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sync teknolojilerini denediniz mi? V-Sync, G-SYNC, FreeSync veya Adaptive Sync vs.

Evet V-Sync denedim ve muhtemelen monitörümde G-SYNC açık zaten yani onu da denedim sonuç aynı.
Evet V-Sync denedim ve muhtemelen monitörümde G-Sync açık zaten yani onu da denedim sonuç aynı.

Başka fikri olan yok mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı