R5 5600X sistemde kasa çok sesli çalışıyor

ArdaK01

Decapat
Kasa ilk açıldığında stok direkt 80 dereceden açılıyor işlemci sıcaklığı sonra zaman geçtikçe 65-70 ortalamaya düşüyor. Stok halde ekran kartı değiştireceğim zaman bir fan bozuk olduğundan ve sıkıntısını gideremediğimden bilgisayarı babamın kendi gittiği bir bilgisayarcıya gönderdim. Onlar soğutucuyu çıkartıp termal macun değişimi de yaptı sanırsam. Bilgisayar şimdi geldiğinden beridir fanlar resmen vantilatör edası ile çalışıyor ve işlemci de daha göndermeden önce hiç görmediği dereceleri görmeye başladı. BIOS ayarlarından fan ayarlarını değiştirerek bu sıkıntıyı çözebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart: ASUS ROG B550 F Gaming.
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Soğutucu: SilverStone PF240.

Sürdükleri termal macun kötü olabilir, yanlış sürmüş olabilirler. Ayrıca R5 5600X'e stok fan çok yetersiz SE-214XT, SE-224XT veya üst marka bir soğutucu almanı öneririm.

Stok fan değil hocam yazdım oraya sıvı soğutucuyu. Ayrıca kullandıkları termal macunu ben gönderdim zaten ya soğutucunun içinden çıkan macun ya da kardeşimin bilgisayarına kulladığım macun ve kullandığım şu an gayet iyi çalışıyor.

Geri
Yukarı