R5 5600X'in boşta 50-60 derece olması normal mi?

Kasa masanın altında bunun bir etkisi var mıdır? Üstü açık değil yani bu önemli midir?

Hayır öyle bir etkisi yok benimki de masa altında R5 5600 Snowman T6 Ultra ile %100 kullanımda 55 60 derece arası oluyor

Ben de ondan olduğunu düşünüyorum. Şuan 40-50 derece aralarına düştü.
Eki Görüntüle 2186049

Kapağını açık kullanmayı düşündüm ancak toz ihtimali var ondan dolayı kararsızım.
Ya sıcak kullanacaksınız yada tozlandığın için temizleyeceksiniz mecburen

Sıvı soğutmalı bir işlemciye göre değerler iyi değil ama kasanın hava akışı gerçekten berbat olduğu için pek de şaşırmamak lazım.
fanları yanlış takmış olabilirmi

Sıkıntı yok. İyi değerler değil bu soğutucu için fakat işlemcinize zarar gelmez. Sorun kasadan kaynaklı.
Kasayı incelemeden gelip yorum yapan arkadaş kasayla alakası yok demişte kasanın full kapalı olduğunu görüyor mu acaba?

Performans modundan dengeliyr yada güc tasarrufuna alirsan düzelmesi lazim. Performans modunda ise yüksek frekans calisiyor islemci. Bu yüzden isiniyor. Dengeli en iyisi oyuna girince yükseliyor bostayken isinmiyor.

Voltaj sabit mi acaba? Ryzen Master ssindeki voltaj 1.31.voltaj arttığında sıcaklıkta artar. Eğer 1.30'larda sabitse ondan boştaki sıcaklık fazla olabilir.

Güç planı performans da ise olabilir, dengeli mod da boşta iken daha serin çalışır
Screenshot_1.png

Dediğiniz ayar burası mı acaba? Yüksek performans yerine Dengeli mi kullanılmalı?

Sıvı sogutmanız kötüymüş hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı