R5 7500F 7600XT sistem darboğaz yapar mı?

Google'a darboğaz testi yaz ilk çıkan siteye tıkla ekran kartı ve işlemci modelini girdikten sonra % olarak olasılığını gösteriyor oradan bakabilirsin.

O sitelerde 1 tane doğru sonuç yok hocam ve yanlış hatırlamıyorsam forumda bu verileri paylaşmak yasak.

Bu iki sistem arasından birini alabilir arkadaşın. Benim önerim 7800XT olan.

Arkadaşım sistem alacak bir tanıdığına başvurdu benim önerdiğim sistem R5 7500F 7600XT hem bütçesini zorlamıyordu(28.351TL) hem de VRAM'i yüksek DDR5 geleceğe dönük bir sistem diye düşündüm fakat tanıdığı abisi "DDR 5 istiyorsun ama diğer istediğin malzemeler uyumlu değil performans olarak şöyle düşün Tofaş doğan a Mercedes motoru takıyorsun bir de Mercedes konforu bekliyorsun oğlumun kullandığı kasa DDR 4 sabah 9 da açıyor gece 4'e kadar çalışıyor bu işte bir kişiye güvenip ona birakacaksin internet de yazan yorumlarla sağdan soldan arkadaşlarından duyma malzemeler paranı çöp eder yazık para veriyorsun" bunu demiş ve önerdiği sistem R7 5700X 4060 Ti 8 GB bu sisteme 36.650 TL'ye ayarlarız demiş hangi sistemi almak mantıklı veya benim dediğim bileşenler darboğaz yapar mı?

Önerdiğin sistem alınmaz. Darboğaz falan olmaz da daha iyi öneriler yapılır. Arkadaşının abisi kısaca mantıksız yorumlara yapmış denilebilir bir şey bildiği yok. Arkadaşının bütçesi nedir? Bütçesine sadece sistem mi dahil?

Atılanlar arasında Gaming Dual 7800XT adlı sistem güzel bir kule tipi soğutucu ile alınır.

Önerdiğin sistem alınmaz. Darboğaz falan olmaz da daha iyi öneriler yapılır. Arkadaşının abisi kısaca mantıksız yorumlara yapmış denilebilir bir şey bildiği yok. Arkadaşının bütçesi nedir? Bütçesine sadece sistem mi dahil?

Atılanlar arasında Gaming Dual 7800XT adlı sistem güzel bir kule tipi soğutucu ile alınır.

Hoam Max 32 33'e kadar çıkabilir çok da zorlamak istemedim bütcesini siz gene bildiğiniz güzel sistem var ise 30 k bandında atabilirseniz sevinirim.

Hoam Max 32 33'e kadar çıkabilir çok da zorlamak istemedim bütcesini siz gene bildiğiniz güzel sistem var ise 30 k bandında atabilirseniz sevinirim.

Ekran kartını en ucuz olan 4060 Ti olarak seç. Ssdyide Adata Legend 850 yapsın.

Geri
Yukarı