Çözüldü R5 7500F AM5 sistem geç açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mercedes Benz

Attopat
Selamlar, AM5 sistem topladım 2 ay önce. RAM'ler normalde 4800 MHz'de çalışıyor, EXPO açınca 6000 MHz çıktı fakat sistem de geç açılıyor yaklaşık 1 aydır. BIOS güncellemelerini yapıyorum, başka ne yapabilirim performansı düşürmeden açılma süresini azaltmak için?

ASUS TUF RX 7700 XT OC ekran kartı.

R5 7500 F işlemci.

Prime A620 M-K anakart.

Çözüm
BIOS'a girip OC bölümünden Memory context Restore'yi aç hızlanır kardeşim. Güle güle kullan sistemini.
1715376916697.png
Evet bayağı hızlandı.

Hiçbir etkisi olmaz bir etkisini ben görmedim aşağı yukarı aynı sistem açılışım hızlandı.

(Memory context restore bilgisayarı açtığında ilk kez yaptığı Memory training ayarlarını kaydediyor.)

Forumlardaki mesajları kopyala-yapıştır yapmak yerine kendi bilginizi yazmak daha doğru olmaz mı?

Bu ayar tam olarak ne yapıyor ve sistemin performansı düşer mi? CL değeri veya MHz. Ayrıca teşekkürler.

Sistem performansın düşmez, aksine artar. Sebebi ise sistem her açıldığında sistem de olan fiziksel bellekleri ( DRAM ) kontrol eden düzenleyen Memory trainingi her bilgisayar açıldığında yapmak yerine, önbelleğe alınan ayarları kullanacağından sistemin daha hızlı açılır.

Forumlardaki mesajları kopyala-yapıştır yapmak yerine kendi bilginizi yazmak daha doğru olmaz mı?

Sistem performansın düşmez, aksine artar. Sebebi ise sistem her açıldığında sistem de olan fiziksel bellekleri ( DRAM ) kontrol eden düzenleyen Memory trainingi her bilgisayar açıldığında yapmak yerine, önbelleğe alınan ayarları kullanacağından sistemin daha hızlı açılır.

Kısaca kopyala yapıştır yapılmayacak özel bir bilgi değil bu konuda nasıl bir kendi düşüncemi yazmalıyım aydınlatır mısın? Ona bakarsak aynı bilginin orijinali Reddit üzerinde mevcut o kopyala yapıştır olmuyor sanırsam.

Geri
Yukarı