R5 7500F için kule tipi soğutucu öneri

Buna tek fanlısı tam sığıyor, sakın daha büyüğünü almayın.

Kasa zaten kompakt bir kasa, çok az yer kalıyor diğer parçalardan.

Hocam sistem direkt olarak bu son kez teyitleşmek amacıyla sorayım o zaman tek fanlı olan uyumludur o zaman.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-15 223011.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-15 223011.png
    33,2 KB · Görüntüleme: 15
Hocam sistem direkt olarak bu son kez teyitleşmek amacıyla sorayım o zaman tek fanlı olan uyumludur o zaman.
6 borulusunu al.

Yorumlarında ciddi anlamda büyük diyorlar hocam. Uyumlu mudur yazdığım sistem parçalarıyla? RAM'lerde sıkıntı yaşamayayım?

Kasana sığar sorun yaşamazsın, şu anda alabileceğin en iyi kule fan bu.

Bu da çift fanlı mesela ama tek fanlı soğutucu boyutunda neredeyse.

Çift fanlı olmadığını ikimizde biliyoruz, Single Tower fan bu.

Buna tek fanlısı tam sığıyor, sakın daha büyüğünü almayın.

Kasa 166mm destekliyor, büyük alma dediğin fan 155mm.
Neye dayanarak sığmaz diyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:

Çift fanlı olmadığını ikimizde biliyoruz, Single Tower fan bu.

Neye dayanarak sığmaz diyorsun?

Hocam dediğiniz gibi mantıklı duruyor tek şüphem 2 adet RAM takılı olduğu için genişlikte RAM'den dolayı sıkıntı yaşar mıyım onu düşünüyorum.

Çift fanlı olmadığını ikimizde biliyoruz.

Neye dayanarak sığmaz diyorsun ?
Kasa destekliyor olabilir ama 0 yer kaldıktan sonra ne anlamı var? Aynı işlemci, kasa bende var. Tek soğutucu fanda aldım, aynı dükkandan aldım.

Tek fanlıda bile şu an ram'ın dibinde resmen, soldan da pek bir boşluk yok. Daha büyüğünü alırsanız kasanın içinde yer kalmaz. Hatta çift ram olsa ram'e değecek, ram sağda olduğu için değmiyor.

Bu kasa HDD de destekliyor deniyordu alttaki yerine zar zor takabildim, kablolar vesaireden yer kalmamıştı, çok ufak ve kompakt bu kasa.

Son düzenleme:
Tek fanlıda bile şu an ram'ın dibinde resmen, soldan da pek bir boşluk yok. Daha büyüğünü alırsanız kasanın içinde yer kalmaz. Hatta çift ram olsa ram'e değecek, ram sağda olduğu için değmiyor.
Ee? Benim soğutucu da RAM'in üstünde ama 4133'e çekmeme rağmen bir sorun yaşamıyorum.
Peerless Assassin'i alın geçin.

Geri
Yukarı