Elektronik R5 7500F & RTX 4070 Super sistem (Shark 7A-RTX SUPER) 39.949 TL

RAM'ler 16x2 twinmos voltx yapılabilir, 41.766 TL oluyor. 16 GB ile yetinilirse AM5 platformu için fiyatın normal olduğunu düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnceleme Video'su da burada.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Bugün RTX 4070 SUPER ekran kartına sahip yeni sistem toplama rehberi hazırladım. GameGaraj ile birlikte topladığımız bu sistem DDR5 platformunda 2K çözünürlük için nokta atışı." Aynen GameGaraj ile topladınız 😀. Kaç aydır satışta olan sistem. İsmini bile değiştirmeye üşenmişler.

Bu sistem zaten bu fiyatlardaydı. 39.500 39.900 arası seyrediyor fiyatı hep.

240 lira farkla Ryzen 5 7600 güncellemesi de yapılabilir.

O zaman soğutucu seçilmesini istiyor. Gereksiz.

"Bugün RTX 4070 Super ekran kartına sahip yeni sistem toplama rehberi hazırladım. GameGaraj ile birlikte topladığımız bu sistem DDR5 platformunda 2K çözünürlük için nokta atışı." Aynen GameGaraj ile topladınız 😀. Kaç aydır satışta olan sistem. İsmini bile değiştirmeye üşenmişler.

Arkadaş doğru söylüyor. 2-3 aydır var bu sistem. :D

Bu sistem zaten bu fiyatlardaydı. 39.500 39.900 arası seyrediyor fiyatı hep.

Arkadaş doğru söylüyor. 2-3 aydır var bu sistem. :D
Ben onların yalancısıyım, adam video atmış ''YENİ SİSTEM TOPLADIK!'' diye bende attım.
Bende diyorum bu sistem neden bu kadar tanıdık geliyor. :D

Soğutucu şart ya. Gerçi 7600 seçince sıvı soğutucuyu mecbur kılıyor. O biraz araştırılmalı. Sıvı soğutucu konusunda bilgim yok. Ama hangi işlemciyi alırsanız alın soğutucu şart.

7500f olan sistemi stok soğutucu ile aldım(Gamegaraj'dan Super 7000 diye bir sistemdi). Cinebench testini açar açmaz 95'e vuruyordu. Hafif dar boğaz da vardı. Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB aldım(Sistemi Gamegaraj'dan alacaksanız seçeneklerde var. Ben başka yerden daha pahalıya aldım😢). Cinebench testinde 65 i geçmiyor ki termal macunu da yanlış sürmüş olabilirim🤣. O haliyle böyle.

Ekleme: Argb şart değilse bu soğutucu daha iyi olur.

GameGaraj ve GamingGenTr güzel fiyatlar çıkarıyor ama İşlemci soğutucu seçmeyi zorunlu hale getirmese daha iyi olacak. Bende sıvı soğutucu var mesela veya başka biri hava soğutucu düşünebilir.

Bu kartın soğutması inanılmaz kötü.

(Palit dual ile Ghost %100 aynı kart)

Inno 3d 4070 super modeli var bende. 3 dakikalık Furmak testinde(Daha fazla beklemedim. Siz ne zaman sonlandırırsanız test o zaman bitiyor) Gpu 70, Hot spot 86 oldu. İki fanlıların hep bu seviyede. +5 bin verip 3 fanlı almak vardı da para yok 😀.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-20 231622.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-20 231622.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 62
Bu kartın soğutması inanılmaz kötü.

(Palit dual ile Ghost %100 aynı kart)

Gayet yeterli düzeyde aslında. 4000 serisi önceki seriler kadar ısınmıyor. 4070 Super zaten aşırı ısınan bir model değil. 3000 serisinde ROG-Suprim gibi modeller 65-70 arası gezerken şimdi Dual tarzı modeller bu civarda geziyor. Tercih edilebilir yani fiyat uygunsa. 3-5 derece için bir sürü fazladan vermeye gerek yok.

Geri
Yukarı