R5 7600X için Masterliquid ML240L V2 yeterli olur mu?

Merdoski

Decapat
Daha fazla  
İşlemci aşırı ısınan bir işlemciymiş herkes böyle belirtmiş ondan ötürü son zamanlarda bir gelişme vs var mı?

Yakın zamanda AM5 sisteme geçeceğim ve işlemciyi de 7600X alacaktım fakat bu beni korkuttu.
Sistemimde "Cooler Master Masterliquid ML240L v2" soğutucu var yeterli olur mu ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmuyor maalesef, bende de vardı aynı işlemci ve soğutucu vardı yük altında rahatlıkla 100 dereceleri görüyordu sonarsında Arctic 360MM'e geçiş yapıp durumu çözmüştüm.

AM5 sisteme geçecekseniz B serisi anakart almanızı öneririm böylelikle Undervolt yapabilirsiniz ve Undervolt yaparsanız Kule Tipi Soğutucu bile kullanabilirsiniz.

Olmuyor maalesef, bende de vardı aynı işlemci ve soğutucu vardı yük altında rahatlıkla 100 dereceleri görüyordu sonarsında Arctic 360MM'e geçiş yapıp durumu çözmüştüm.
o soğutucuya geçsem her hangi bir ayar yapmadan kullanabilirmiyim ?
ve siz kaç derece alıyorsunuz fotoğraf vs atarsanız çok memnun olurum

AM5 sisteme geçecekseniz B serisi anakart almanızı öneririm böylelikle Undervolt yapabilirsiniz ve Undervolt yaparsanız Kule Tipi Soğutucu bile kullanabilirsiniz.
aklımda b650 tip anakart var ayrıca undervolt dediğinizi yapsak fps kaybı olurmu ?
ben yayın yapıyorum arada render ve oyun odaklı sistem olacak
bir de eco mod varmış o da işe yarıyor diyorlar ama

aklımda b650 tip anakart var ayrıca undervolt dediğinizi yapsak fps kaybı olurmu ?
ben yayın yapıyorum arada render ve oyun odaklı sistem olacak
bir de eco mod varmış o da işe yarıyor diyorlar ama
Fps kaybı olmuyor bu işlemcide diye biliyorum ama oluyorsada 1-2 Fps olur.

Kule tipi alıp Undervolt deneyin sıcak olursa sıvı soğutucuya yönelirsiniz.

Geri
Yukarı