R5 7600X nasıl overclock yapılır?

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
7600X kullanıyorum, Valorant sabit 350 FPS üzeri için overclock yapmak istiyorum. Bunun kolay bir yolu var mıdır? Ryzen Master ile verimli olur mu, BIOS üzerinden mi yapmak gerekiyor?

Bir sefer yapmıştım ama maalesef ayarlarımı kaybettim. Çok da anlamıyorum. MSI B650M morta Wi-Fi anakartım var.

BIOS üzerinden yapman gerekiyor. PBO ayarını açıp +200 MHz offset vermen yeterli olacaktır. Daha fazla yapabileceğin bir şey yok.

Bu ayarlar işe yarar mı peki hocam, RAM overclock yapsam? Birde söylediğiniz ayarı nasıl yapacağım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitör desteklemiyorsa pekte gerek yok.
Destekliyor.

Pdm enable yaparsan performansın düşer. Zen3 kullanırken nasıl yapıyorsan aynı şekilde zen4'te de yapacaksın.

Voltage vs. düşüreyim mi hocam? Çok önceden yapmıştım BIOS ayarlarını hiç bilmiyorum şu an. diğer söylediğiniz ayarı da.

BIOS üzerinden yapman gerekiyor. PBO ayarını açıp +200 MHz offset vermen yeterli olacaktır. Daha fazla yapabileceğin bir şey yok.

Bu FPS çok arttırır mı peki? RAM'lere ayar var mı yapabileceğim?

Hangi RAM'lere sahipsin?

M die olduğunu varsayıyorum. Ayarları kopyala, 6000 MHz'da aşağıdaki zamanlamaları dene.

VDDIO 1.35, VDDQ 1.35, VDD 1.48.

1714928853556.png

Geri
Yukarı