R7 3200 - 12 GB RAM sisteme Linux Mint kurulur mu?

efsane474

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Linux Mint kurmayı düşünüyorum sizce hangi dağıtımı kurmam daha iyi olur?
Linux Mint dışında da öneri yapabilirsiniz, teşekkürler.
Sistem bilgilerim:

AMD Ryzen 7 3200
240GB SSD
12 GB RAM ( ekran kartı dahili olduğu için 2 GB ekran kartına gidiyor)
Model: Lenovo S145

Merhaba Linux Mint kurmayı düşünüyorum sizce hangi dağıtımı kurmam daha iyi olur?
Sistem bilgilerim:

AMD Ryzen 7 3200
240GB SSD

Linux Mint gayet güzel bir dağıtım. Alternatif olarak Zorin OS veya Fedora kurabilirsiniz.

Linux Mint gayet güzel bir dağıtım. Alternatif olarak Zorin OS veya Fedora kurabilirsiniz.
Katılıyorum. Yalnız tekrar Windows'a dönme gibi bir durum söz konusu olursa biraz uğraşmanız gerekecek. Çünkü Linux diskinizin biçimini değiştiriyor zamanında çok uğraştırmıştı beni.

Katılıyorum. Yalnız tekrar Windows'a dönme gibi bir durum söz konusu olursa biraz uğraşmanız gerekecek. Çünkü Linux diskinizin biçimini değiştiriyor zamanında çok uğraştırmıştı beni.

Disk biçimini değiştirmesi hiçbir anlam ifade etmiyor. Bilen birinden yardım alıp almamak mesele.

Disk biçimini değiştirmesi hiçbir anlam ifade etmiyor. Bilen birinden yardım alıp almamak mesele.

Yine de bunu bilerek Linux kurması daha doğru olacaktır.

Yine de bunu bilerek Linux kurması daha doğru olacaktır.

Bilinmesi önem arz etmeyen bir bilgi. Her işletim sistemi doğal olarak kendi dosya biçemini kullanıyor ve kurulum araçlarında da direkt diski okumasa bile ortada bir disk olduğunu algılayabilecek yeterlilikte disk okuma gereçleriyle geliyor bu kurulum araçları.

Bilinmesi önem arz etmeyen bir bilgi. Her işletim sistemi doğal olarak kendi dosya biçemini kullanıyor ve kurulum araçlarında da direkt diski okumasa bile ortada bir disk olduğunu algılayabilecek yeterlilikte disk okuma gereçleriyle geliyor bu kurulum araçları.

Ben bu önemsiz bilgi yüzünden 2 hafta bilgisayarımdan olmuştum. Ne kadar güncel bir işletim sistemi kurulumu yapılırsa yapılsın bazen disk bu yüzden kurulumda görünemeyebiliyor. Eğer 2. bir bilgisayarınız ya da arkadaşınız yoksa diski tekrardan biçimlendirmek zor olabiliyor. Eğer arkadaşın koşulları buna uygunsa kurması daha doğru olacaktır. Sadece niyetim ben yaşadım başkaları da yaşamasın. Küçükde olsa bir bilgi bazen hayat kurtarabiliyor.

Sistem bilgilerim:

AMD Ryzen 7 3200
240GB SSD

Linux Mint güzel bir seçim. Zorin OS'e de bakabilirsin alternatif olarak. Zamanında kullanmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı