R7 370 yükte 84 derece oluyor

Call Of Death

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri:
İşlemci: Intel i3 3210.
RAM: DDR3 1600 MHz 4+4
Ekran kartı: ASUS STRIX R7 370 OC 2 GB.
Anakart: DH61ww.

Ekran kartım yük altında olmadığı zaman 36 39 dereceleri arasında gidip geliyor fakat bazen ağır oyunlar oynadığımda 84 hatta 89 derecelere kadar cıkabiliyor fakat fazla fan sesi gelmiyor. Uygulamasına baktığımda ise %27 hızında döndüğü yazıyor, bu ekran kartı için sorun yaratır mı? Ben pek bilmiyorum. Eskiden GT 630 kullanıyordum kartı eskiciden bulmuştum. Üzerine R7 265 Dual'ın soğutucu bloğunu taktım ve termal macun olarak da silikon alaşımlı beyaza yakın bir termal macun kullandım. Ekran kartımın bu derecelere çıkması sorun yaratır mı? Pcvsine ve bakır borusuna dokunuduğum zaman gerçekten çok sıcak olduğunu hissedebiliyorum. (kompanentlerin olmadığı kısma dokunuyorum) yaratırsa bunun çözümü nasıl olur? Üstüne para verebilecek durumum kalmadı mümkünse yazılımsal olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımın özellikleri:
İşlemci: Intel i3 3210.
RAM: DDR3 1600 MHz 4+4
Ekran kartı: ASUS STRIX R7 370 OC 2 GB.
Anakart: DH61ww.

Ekran kartım yük altında olmadığı zaman 36 39 dereceleri arasında gidip geliyor fakat bazen ağır oyunlar oynadığımda 84 hatta 89 derecelere kadar cıkabiliyor fakat fazla fan sesi gelmiyor. Uygulamasına baktığımda ise %27 hızında döndüğü yazıyor, bu ekran kartı için sorun yaratır mı? Ben pek bilmiyorum. Eskiden GT 630 kullanıyordum kartı eskiciden bulmuştum. Üzerine R7 265 Dual'ın soğutucu bloğunu taktım ve termal macun olarak da silikon alaşımlı beyaza yakın bir termal macun kullandım. Ekran kartımın bu derecelere çıkması sorun yaratır mı? Pcvsine ve bakır borusuna dokunuduğum zaman gerçekten çok sıcak olduğunu hissedebiliyorum. (kompanentlerin olmadığı kısma dokunuyorum) yaratırsa bunun çözümü nasıl olur? Üstüne para verebilecek durumum kalmadı mümkünse yazılımsal olursa sevinirim.
Bios ayarlarında ekran kartının fan hızının yönetilmesi ile ilgili bir sorun olabilir. Eğer değilse yüksek ihtimalle driver güncel değil. Driveri burdan yükleyebilirsiniz (AMD'nin resmi sitesi)

Termal macunu falan bitmiştir.

Termal macununu yeni sürdüm (zaten kartın soğutucu bloğunu yeni taktım internetten alır almaz.) fakat çok da iyi bir termal macun sürmedim çok pahalı olmayan güzel bir termal macun söyleyebilirmisin? elimde fazla para kalmadı 😁

BIOS ayarlarında ekran kartının fan hızının yönetilmesi ile ilgili bir sorun olabilir. Eğer değilse yüksek ihtimalle driver güncel değil. Driveri buradan yükleyebilirsiniz (AMD'nin resmi sitesi)

Onu da düşündüm fakat driverini internet sitesinden kurmaya çalıştığımda cihazınız bunun ile uyumlu değil gibi bir hata aldım direk ASUS'un sitesinden güncellediğim zaman oldu onda ise 2 tane link vardı 1 tanesi ASUS GPU Tweak diye bir uygulama ile birlikte kuruyor o da yanlış gösteriyor AMD R7 370 yazıyor tek GPU VGA driveri kurduğum zaman ASUS R7 370 olarak görünüyor fakat video düzenleme gibi bazı programlarda hata göstertiyor VGA driverini kurduğum zaman.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı