R7 5700X RTX 4060 Ti sistem nasıldır?

Poisonn

Centipat
Yer
Bursa
Ben yaklaşık 40.000 TL bütçe ile oyun oynama odaklı bir bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Kendimce bir liste oluşturdum ve henüz kasa seçmedim, bu işlerin ustası değilim. Sistemi kontrol edip yaptığım yanlışları (şu parça bu parçayı çalıştırmaz, beslemez vs.) Veya değiştirirsen daha güzel olur dediğiniz parçaları yazıp, kasa önerip yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci
Ekran Kartı
Ram
SSD
İşlemci Soğutucu
Anakart
PSU
Monitör

Özelleştirme kısmından en ucuz soğutucuyu seçin.
Monitör olarak ise kalan bütçeyle bu alınabilir:
Bütçe çıkarsa:

Ben yaklaşık 40.000 TL bütçe ile oyun oynama odaklı bir bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Kendimce bir liste oluşturdum ve henüz kasa seçmedim, bu işlerin ustası değilim. Sistemi kontrol edip yaptığım yanlışları (şu parça bu parçayı çalıştırmaz, beslemez vs.) Veya değiştirirsen daha güzel olur dediğiniz parçaları yazıp, kasa önerip yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci
Ekran Kartı
Ram
SSD
İşlemci Soğutucu
Anakart
PSU
Monitör
Ortalama bir b550 anakart 3000-4000 bandında. A520'ye gerek yok sanki.

SSD olarak Kioxia Exceria G2 LRC20Z001TG8 PCI-Express 3.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu almanız daha mantıklı 1 TB

SSD olarak Kioxia Exceria G2 LRC20Z001TG8 PCI-Express 3.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu almanız daha mantıklı 1 TB
PSU ve soğutucuya fazla para gömülmüş. İşlemci+Ekran Kartı+Anakart+Monitör ekseninden ilerleyin. Geri kalanı tamamlayın. Uyumluluk açısından işlemci, ekran kartı anakart; aldığınız FPS'i güzel bir şekilde yansıtabilmeniz için de Ghosting sorunu az olan bir monitör tercih etmenizi öneririm.

Geri
Yukarı