R7 8700G sistem oyundayken ve video izlerken mavi ekran hatası verdi

İşletim sistemi
Windows 11

metothe1112

Decapat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/1m3QNUJmXNrbx_nvj9Ji-vv6Im_dK34XV/view
RAM
48
SSD veya HDD modeli
1TB
Ekran kartı
APU
Anakart
Gigabyte X670-GAMING-X-AX V2 AMD X670 Soket AM5 DD
İşlemci
Ryzen 8700G
Arkadaşlar merhaba az önce Serious Sam oynuyordum. FPS değerim yüksekti ama birden tırrr... diye bir ses çıkardı, dondu ve hemen ardından mavi ekran hatası verdi. Bilgisayar kendini resetledi, ardından video izliyordum YouTube'da birden mavi ekran vermeden bilgisayar kendini kapattı. Oturumu aç kısmına geldi. Minidump dosyalarını linke ekledim. 2 tane var, yardımcı olur musunuz rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağ sürücünüzü kaldırıp yeniden kurun.

Birde ne olur olmaz MemTest86 ile RAM testi yapın derim.

Sonuçları buraya bildirmenizi rica ederim

Bir de ne olur olmaz Memtest86 ile RAM testi yapın derim.

Sonuçları buraya bildirmenizi rica ederim.

Çok teşekkür ederim. Tamam.

Bu arada RAM'lerim sıfır Vatan Bilgisayar'dan aldım modeli Gskill 48GB (2x24GB) Trident Z5 SİYAH DDR5 8000MHz CL40 1.45V RGB PC Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da RAM'le alakalı mıdır sizce? 8000 MHz hızında çalıştırıyorum bunun dışında Chrome'da sürekli çöküyor biraz araştırdığımda RAM ile alakalı olabilir diyorlar ama.

Çok teşekkür ederim. Tamam.

Bu arada RAM'lerim sıfır Vatan Bilgisayar'dan aldım modeli Gskill 48GB (2x24GB) Trident Z5 SİYAH DDR5 8000MHz CL40 1.45V RGB PC Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da RAM'le alakalı mıdır sizce? 8000 MHz hızında çalıştırıyorum bunun dışında Chrome'da sürekli çöküyor biraz araştırdığımda RAM ile alakalı olabilir diyorlar ama.

RAM'le alakalı olabilir. Sizden ricam Memtest86 ile bir test yapıp sonuçları buraya atar mısınız?

Belki RAM'ler bozuk veya anakartla uyumsuz olabilir.

Ne olur ne olmaz...

Ağ sürücüsü ile alakası yok, hata kodu bile mevcut değil.

Hocam Memtest86 ile test yapacağım en kısa zamanda indirdim ama meşakatli bir işe benziyor USB ile kurmam gerekiyor galiba anakart modelimide ileteyim Gigabyte X670-GAMING-X-AX V2 AMD X670 Soket AM5 DDR5 8000(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart - incehesap.com

İşlemciniz de donanımsal bir hata olduğunu düşünüyorum. IRQL değeriniz 13, normal sayılabilir. @181951 müsait olduğu vakit daha detaylı bilgi verir bu konu hakkında, işlemcide hangi çekirdekte sorun olduğuna dair kodlar da sıkıntı yaşattı uygulama.

RAM'le alakalı olabilir. Sizden ricam Memtest86 ile bir test yapıp sonuçları buraya atar mısınız?

Belki RAM'ler bozuk veya anakartla uyumsuz olabilir.

Ne olur ne olmaz...

Hocam RAM'larin ikisi de takılı olarak testleri yaptım bu resimdeki sonuçlar çıktı ama bayağı uzun sürdü sizce nasıl? Txt dosyası olarak sonuçları da aldım galiba y basıp.

IMG_20240510_000906.jpg

IMG_20240510_000923.jpg

IMG_20240510_000939.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı