Sürprizbozan İnceleme Ragnarok 3. sezon incelemesi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Şimdi nereden başlasam bilemiyorum çünkü bu leş sezona ne diyebilirim bilemiyorum. Ya dizi saçmalık üzerine saçmalık eklemiş. İzleyicilerle alay etmiş iğrenç bir işi çıkarmışlar. Tabii tüm hikayeyi anlatmayacağım ama kısa kısa yorumlarımı yapmak isterim. İlk öncelikle fragmanı izleyip heyecan duygunuz kabardıysa sakin olun çünkü emin olun fragmandaki gibi bir son savaş görmeyeceğiz ve büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaksınız. 2. sezonla hikaye arasında bağ arıyorsanız yok öyle bir şey onlar 2. sezonu başka yapmışlar bize farklı versiyonunu izletmişler 3. sezonu ona göre devam ettirmişler. Sanki saxa önceki sezon son bölümde çekici çalmaya çalışmamış gibi süper zeka Thor saxa ile aynı yatakta dev ailesinin evinde sarhoş bir şekilde Mjolnir'ı yere bırakmış uyuyor. Tabii dizi uzayacak ya baştan beri hedefi çekiç olan saxa çekici almamayı tercih ediyor ve magneye bırakıyor ama ilerleyen kısımlar her nedense yine çekici almaya çalışıyor. Tabii abi Thor sarhoş bir şekilde yarı baygın uyurken alırsa dizi biter.

Lokimizin ürünü olan koskoca asgard yılanı jörmüngandr dizide magneyi öldürebilecek tek canavar devlerin tek umudu o haşmetli yılan gözükmeye başlıyor tabii yılanımızın Thor'u öldürebilmesi için büyümesi lazım iyi beslenmesi lazım protein falan alması lazım ve bilin bakalım bu yılanı ne ile besliyorlar somun ekmek evet somun ekmek ile besliyorlar tabii haklarını yemeyelim arada ekmeğin arasına fıstık ezmesi falan sürüp veriyorlar. E tabii asgard yılanı bu somun ekmek yer mi Anadolu çocuğu trip atıyor ördek besler gibi somun attıkları için.

Tabii o biri sosyal medyacı olan biri olimpiyatlara katılan biri esrarkeş, alkolik olan tanrılarımızı da unutmamak lazım. Ya dizide Odin bir evsize sen heimdallr ol kafe çalışanına sen balder ol diyor ve oluyor. Tüm olayı 2 3 saat önce öğrenmiş adamlar daha olayın şokunu atlatamamaları gerekirken tanrı oluyorlar. Tanrı dediysem öyle değil he heimdallr zaten bizimkilerin gördüğü insanları görüp diplerinde boş boş düdük çalıyor haber vermek için diğeri de sadece Ragnarok'u başlatacak oku yiyip ölmek için tanrı olmuş.

Hangi aklın ürünü bu sezon ya kim neden böyle bir şey yaptı biride çıkıp demedi mi böyle olmaz komedi mi çekiyoruz diye? Ya koskoca ragnarok dünyanın sonunu getirecek olan güneşin yok edileceği tüm tanrıların sonsuzluğu yol alacağı savaş nasıl bitiyor biliyor musunuz? Yok kesinlikle fragmandaki gibi değil 3 kişilik olan dev ekibi ve 6 kişi + evrenin en güçlü silahı olan Mjolnir'e karşı saxanın Thor'un üzerine mızrakla koşmasıyla başlıyor ooo mızrak falan Thor'un üzerine koşuyor kesin fragmanda ki gibi epik bir şey çıkacak değil mi? Hayır arkadaşlar Thor saxaya dur diyor saxa duruyor Thor silahları atın barışalım ya ne gerek var diyor ve herkes silahları atıyor. Sonra sanki bu kansız devler doğayı yavaş yavaş yok etmiyorlarmış gibi insanların ölümüne yol açmamışlar gibi masumları öldürmemişler gibi birden iyilik meleği birer ponçik oluyorlar. E ragnarok bitti olaysız dağıldılar bitti değil mi? Hayır.

neyse çok uzadı hazırsanız o mükemmel kurgulanmış epik efsanevi inanılmaz emeyzing sona geçelim.

Evet hazırsanızzzzz Thor şizofrenmiş. Yani bu ne demek oluyor 1 2 3 tüm sezonlar Thor'un yani Magne'nin kafasında kurduğu hayallermiş hiçbiri yaşanmamış gerçek değilmiş. Neymiş magne gerçek dünyaya adapte olamadığı için kafasında okuduğu çizgi romandaki şeyleri canlandırmış cart curt.

Magne son dakikalarda mezuniyet töreninde kafasında birkaç sinematik gerçek ragnaroktan seraplar görüyor o kadar. Ya bütçe yok deseydiniz atardık kardeşim 3 5 bir şey böyle bir sezon çıkarmaya utanmadınız mı ya? Rezil ettiniz diziyi. Ya ne kadar kötü ve kısa olsa da şu şizofreni magnenin kafasında kurduğu ragnarok sahnesini ragnarok savaşı diye barış yapılan yerde barış yapmak yerine koysaydınız yine bu kadar yadırgamazdık ya bütçe yok bu kadar çıkmış der geçerdik neden böyle bir karar.

Ya biz dizide 3 sezon boyunca magnenin ağlayışlarını tribal enfeksiyonlarını izledik sırf ragnarokta olgunlaşır Thor kimliğine adapte olur adam gibi bir ragnarok izleriz diye ya 3 sezondur bize karakterin gelişimini gösterdiniz ha gelecek ha oldu derken şizofren yaptılar karakteri ya. Madem böyle yapacaksınız niye kardeşim neden bunları izlettiniz bize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şaka yapmiyorum ben ilk iki sezonu cidden unuttum en son loki falan vardı bir o aklımda kalmış. İzlesem anlar miyim ki.
Hocam gerek yok zaten dediğim gibi 3. sezonun ilk 2 sezonla alakası yok onlar farklı bi ilk 2 sezon yapmış bize farklı versiyonunu izletmişler eğer aynı olsaydı 2. sezondan 3. sezona bu kadar mantık hatası olmazdı.

2 Sene bekledim, beklentim de yoktu fakat 2 sezondur zaten karakter gelişimi izliyorum. 3.Sezon da en azından adamakıllı bir Thor olur da güzelce izleriz dedim ama yok, diziyi aşkı memnu yapmışlar resmen. Dizide diyorum ki ha oldu, oldu olacak. Savaş başlayacak, yok dizi hala izdivaç programı havası veriyor derken bir anda Magne şizofrendi kanka, dediler bitti. Dizi bittikten sonra en az 5 dakika aralıksız güldüm bugün.

Yeni sezonun çıkmasını dört gözle bekliyordum, açıkçası 3. sezonun ilk 5 bölümü çok hoşuma gitti; ama 6. bölümde gerçekten mahvoldum. Bu nasıl bir rezilliktir kardeşim? Ya biz o kadar süre boyunca dizi sonunda adamın olgunlaşıp gerçek Thor olmasını değil de şizofreni olmasını mı bekledik? Gerçekten saçmalığın daniskası!

Aga her şey 5. bölüme kadar guzel ilerliyor 5. bölümün ortalarına dogru devler aralarında hazır magne ile Odin dışarıdayken diyerlerini kıstırıp aradan çıkaralım diyorlardı keşkede öyle devam etseydi sonra tam son hazırlıkları yapıp şatodan çıkıyorlar magneyle Odin kapının önünde duruyor düelloya davet ediyorlar bir sonraki sabah koskoca tanrılar ve devler dağın tepesinde falan değil de hangarda ragnarok için buluşuyorlar buraya kadar da olan kısmıda görmezden gelelim sonra saxa alıyor eline mızragı üstlerine tam koşuyor aha sonunda 3sezondur bekledigimiz an derken magne illaki savaşmak zorunda değiliz falan diyor sonra dur deyince kız üzerlerine yurumeyi bırakıp mızragı yere bırakıyor kendininde zaten baştan gönlü yokmuş bu işte sonra herkes ekipmanlarini yere atıyor abi (bu arada loki olan savaşa evdeki ekmek bıçağıyla geliyor :D) sonra tanrı olduklarini unutup herkes evine donup parti veriyor sonra 5.bolum bitiyor 6.bolum bir bakiyoruz magne sizofreniymiş yani ne olurdu sanki bir dağın tepesinde hepsi savaşsa en sonda jörmngandr da sudan cıkıp dağın tepesinde magneyi (thoru) öldürseymiş bence daha güzel bir final olurdu hem de izleyici beklediğini almış olurdu.

2 yıl bekledim yeni sezon için keşke 2 yıl daha bekletselerdi de güzel bir final yapsalardı şaka yapmıyorum diziyi bana verseler ben daha iyi bir final yazardım abi 3 sezon ya aynı zamanda magne şizofren demeleri çok saçma o zaman vidara gerçekten balta sapladı magne, ya da magnenin sahnede bile olmadığı zamanlarda neden çekiç konuşuluyordu ya magnenin midgard yılanından haberi bile yokken laurits denizi mi besliyordu. Kısacası magne şizofren olamaz mantıklı değil ya da hadi en basitinden bahsedelim vidarın odasında gry 1899 yazan fotoğrafı görmedi mi herkes mi şizofren bu dizide ya da ran psikoloğa çekiçten bahsetmedi mi? İsoldenin boynunu vidar kırmadı mı isoldenin kıyafetinde neden ren geyiği kanı vardı ren geyiği kanını da magne söylemiyor ki öğretmeni bakıp söylüyor magne çekici döverken tyr kolunu kaybetmedi mi magnenin dışındakiler de şiofren olmalı ilk 2 sezona göre bakarsak ya saxa ve fjor dövüşürken sahnede magne yoktu neden buna rağmen gözlerinin rengi değişti, vidar lauritsin elini yaktığında ve lauritsin eli düzelince orada magne yoktu, peki ya ran o oku çocuğa atmadı mı çocuk kör oldu lan kör, ama kimse sormuyor ran da neden ok var. Keşke bir yazı falan paylaşsalar da şaka yaptık lan hemen inandınız gibi de rahatlasak ben aralıksız 1 sezon ragnaroku bu iğrenç sezon için izlemedim diziyi yapanlar fanlarına güzel bir son bölüm borçlu bakın sadece son bölüm diyorum yani heimdall a düdük verilmesi falan hiç umurumda değil sadece son bölüm. Ah ah magneyi şizofren yapan hayat bize ne yapmaz peki son sorum ran ve fjor S2E6 da lauritsi neden eşek sudan gelinceye kadar dövdü gerçek diyalog şu muydu -senin şizofren kardeşin magne bizi gerçek olmayan bir çekiçle tehdit etti biz çok koktuk seni dövcez-
Peki ya sonrasında magne noramal bir çekiçle mi arabayı ikiye böldü. Bütün tanrılar ölseydi ama epik bir savaş olarak devler kazansaydı yazıldığı gibi oldu denseydi ben diziden puan kırmazdım bunu yapanlar bir daha dizi yapmasın düşünsenize mesela The Walking Dead'in sonunu bunların yazdığını kesin Rick komadan uyanırdı ailesi de başında olurdu güleceğim gülemiyorum yok hiç gerek yok.
Hocam gerçekten de çok saçma son yaptılar. Fakat ben bunu şöyle düşünüyorum. Son bölümlerde gördüğünüz üzere bir çizgi roman üzerinden düşünme yapıyor. Bu söylediğiniz sahnelerdeki çoğu şey çizgi romanlarda geçen şeyler ile hayatında yaşadığı olayların birleşmesi olabileceğini düşünüyorum. Fakat bazı yerlerin açıklaması yok. Psikolog bölümleri gibi.

Çok yetersiz bir son oldu. Gerçekten de böyle bi çok eksik kaldı. Diziyi bitirdikten sonra içimde bir şey eksik kaldığını hissettim. Böyle bir şeyleri tamamlama isteği doğdu. Bu diziyi ilk izlediğimde çok hpyelanarak izlemiştim. Fakat şimdi bitirdikten sonra gerçekten de geriye dönüp bakınca üzülüyorum. Çünkü niye bilmiyorum fakat çok bağlarım olan bir diziydi. Hiçbir dizi, filmde bu bağı hissetmemiştim. Sanki benim hayatım eksik kalmış gibi bir his oluştu

He bu arada ekleme yapayım. David Stakston yerinde olsam kesinlikle o Thor imajını veren sakal ve saçla gezerim. Harbiden tip olarak mitolojideki Thor'u simgeleyebilecek birini seçmişler.

Son düzenleme:
Bana şu an eksik bir son gibi geliyor, mesela aslında neler olduğunu, Magne insanlar ile ne konuştu, Wotan'ı Tanrıları ile ilgili kısımlar harici gördüğümü hatırlamıyorum, ama sonda herkesin yanında yemek yediği görünüyor ve mezuniyetde de görünüyor, bu adam ile nasıl bir bağlantıları var mesela? Veya yanlış hatırlamıyorsam okul ile alakası olmayan, önceden hatırladığım kadarıyla tamirci olarak görülen Harry ile nasıl bir bağlantıları var gibi gibi şeyler.

Geri
Yukarı