RAM MHz'ini yükseltince sistem yükte kapanıyor

Paranoyaq

Hectopat
RAM
8 gb xpg , 16 gb corsair
Ekran kartı
4060 asus
Anakart
a320m hdv4
İşlemci
r5 5600
Merhaba dostlar, şu konumdan (Çözüldü: RTX 4060'lı sistem kendi kendine kapanıyor) hikayeye başlayarak, sistemim vardı bir iki yükseltme ile ekran kartı, PSU ve işlemci yükseltmesi yapınca. ( kendim ) CS2 vs gibi oyunlarda sıkıntı yokken Call of Duty Warzone'da açılır açınmaz bilgisayar kapanıyordu. En son bilgisayarcıya götürdüm ve yenilediğim macunun kötü olduğundan kapandığını şu an sıkıntı olmadığını ki o günden bu yana hiç oyunda ve stres testlerinde kapanmamıştı.

Bugüne gelirsek bir M.2 SSD aldım ve taktım tüm ayarları clone vs yaptıktan sonra boot yaparken RAM'lerin MHz'lerinin Auto da olduğunu görüp 3000 MHz'ye ayarladım.

Call of Duty'e girdiğimde yine aynı olan sorun oldu ve bilgisayar kapandı. İşlemciyle mi oynadım, ekran kartında mı sorun var diye düşünürken MHz'leri düşürmek aklıma geldi 2800e çektim olmadı. Son olarak Auto yaptığımda sıkıntısız oyun açıldı fakat stres testinde tekrar kapanıyor.
Velhasıl sizce RAM'lerde genel bir sıkıntı mı var anakartım mı kaldırmıyor, vesair vesair.

Değerli düşüncelerinize ihtiyacım var teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU testi yapın.

1 dakika power testi sonuçları.

Dosya Ekleri

• occtpower.png
    occtpower.png
    115 KB · Görüntüleme: 5

Yeni konular

Geri
Yukarı