Rampage potansiyometreli joystick tamiri

Dof242

Centipat
Daha fazla  
Bir süre önce ucuz bir gamepad aldım. Aldığım ürünün kendi yazılımında eksenler düzgün çalışıyordu fakat Steam içerisinden baktığımda sağ joystickin üste kaydığını gördüm. İade etmeye çalıştım ama olmadı. Ürünün Amazon linkini attım ama ben oradan almamıştım. (daha UCUZ-50 lira için değmedi-bir siteden aldım.) Sonuç olarak elimde sağ joysticki çalışmayan bir gamepad kaldı. 2 boyutlu oyunlarda bile ara sıra elim değdiği için kamerayı kaydırıyor ve oyun keyfinin içine ediyor.

Bunu değiştirmek istiyorum fakat aradığım joystickler burada satılmıyor. (B103 328 potansiyometreli bir joystick) yurt dışından da 10'lu paket almak bana gamepadden pahalıya geliyor. Bulabildiğim joystick bu, eğer alıp değiştirirsem sıkıntı yaşar mıyım? (belki kalibre etme durumu falan vardır. Bilmiyorum. En olmadı joysticki söküp ailemin yeni bir gamepad almama laf etmeyeceği bir süre geçene kadar sadece 2 boyutlu oyunlar için kullanacağım.)

Joystick:https://www.robotistan.com/thumb-joystick?#ins_sr=eyJwcm9kdWN0SWQiOiIxMjMxNyJ9
Gamepad:Amazon.com.tr

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığım site iadeyi kabul etmeyince ben de cihazı açtım. O yüzden muhtemelen garantiye de kabul edilmez.
Hocam sanmıyorum o kadar katı olacağını ki kendi tecrübeme göre Rampage'in garanti servisi bu gibi ürünler arızalı ise direk değişim sağlıyor yani çok katı bir garanti politikaları yok ki ürün zaten arızalı. Bence şansınızı deneyin en fazla 1 hafta kaybedersiniz.

Hocam sanmıyorum o kadar katı olacağını ki kendi tecrübeme göre Rampage'in garanti servisi bu gibi ürünler arızalı ise direk değişim sağlıyor yani çok katı bir garanti politikaları yok ki ürün zaten arızalı. Bence şansınızı deneyin en fazla 1 hafta kaybedersiniz.
Tamamdır o zaman bir yollamayı deneyeyim.

Hocam bu arada ürünü tekrardan sınadım ve ürünün kendi yazılımında doğru veri yolladığını sadece Steam'de yanlış veri yolladığını gördüm. Steam dışı bir yerde bu kolu test edebileceğim bir yer biliyor musunuz?

Windows içerisinde kontrolcü kısmından biraz uğraştım ve Steam'de aygıt girdilerini tekrardan kurdum. İlk başta tekrardan kaymış gibi gösterse de bir anda düzeldi. Açıkçası şok oldum.

Son düzenleme:
Tamamdır o zaman bir yollamayı deneyeyim.

Hocam bu arada ürünü tekrardan sınadım ve ürünün kendi yazılımında doğru veri yolladığını sadece Steam'de yanlış veri yolladığını gördüm. Steam dışı bir yerde bu kolu test edebileceğim bir yer biliyor musunuz?

Windows içerisinde kontrolcü kısmından biraz uğraştım ve Steam'de aygıt girdilerini tekrardan kurdum. İlk başta tekrardan kaymış gibi gösterse de bir anda düzeldi. Açıkçası şok oldum.

Bu site.

Yeni konular

Geri
Yukarı