Rask. AI benzeri sesli video çeviri önerisi

chaturanga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bir YouTube videosunda Rask.ai diye bir yapay zeka uygulamasına denk geldim. Uygulama yüklediğiniz veya video linkini verdiğiniz bir videodaki konuşmaları, konuşan kişinin sesiyle diğer dillere sesli olarak çevirebiliyor. Buna benzer başka uygulamalar kullanan, gören varsa paylaşabilir mi?

Ek olarak bu tip uygulamaların düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için ücretsiz üye olarak Richard Feynman'ın yapay zeka ile ilgili 1985'te kendisine sorulan bir soruya verdiği cevapları içeren bir YouTube videosunu kullandım. Ortaya çıkan sonuç cidden etkileyici, konuşmaları oldukça doğru bir şekilde çevirmesi zaten sıradan bir olay olsa da yıllarca önce ölmüş olan Richard Feynman'ı Türkçe konuşurken dinleme duygusu çok tuhaf hissettirdi.

Yalnız ücretsiz versiyonu sadece 1 dakikalık video çevriye izin veriyor (yüklediğiniz ya da linkini verdiğiniz video ne olursa olsun ilk 1 dakikasını çeviriyor) ücretli planları ise çok pahalı ve dakika sınırı var. Yani mesela temel plan ayda sadece 25 dakikalık çeviri yapmanıza olanak sağlıyor ve ekstra dakikalar isterseniz dakika başına para ödemek gerekiyor.

Her neyse beni bayağı etkiledi belli oluyordur bu kadar detaylı anlatmamdan. Muhtemelen bir süre sonra YouTube bu hizmeti premium hizmetleri arasında bulundurabilir ama şu anda buna benzer daha makul fiyatlı ya da ücretsiz üyelikte daha uzun süreler veren herhangi bir uygulama biliyor musunuz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı