RAT yedikten sonra ne yapılmalı?

Asosyal biri

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar birinin attığı dosyayı açtım RAT yedim. Sonra Kaspersky ile sildim. Lakin keyloger yediğim için tüm bilgilerim adam gitmiş. Kaspersky temizlemiş midir kökten? Şu anda virüs çıkmıyor bilgisayarda F. Ormat atayım mı?

Arkadaşlar birinin attığı dosyayı açtım RAT yedim. Sonra Kaspersky ile sildim. Lakin keyloger yediğim için tüm bilgilerim adam gitmiş. Kaspersky temizlemiş midir kökten? Şu anda virüs çıkmıyor bilgisayarda F. Ormat atayım mı?
Hocam çerezler ona gitmiştir muhtemelen. Önemsediğiniz tüm site şifrelerini değiştirmenizi öneririm. Format atmayı unutmayın.

İlk önce bilgisayarda kayıtlı bütün giriş bilgilerini komple değiştirin ve daha sonra format atın.

Hocam formatsız çözüm yok mu şu an hiçbir antivirüs programında bir şey gözükmüyor.

Gözükmeyebilir, en kesin çözüm format onun dışında başka %100 geçti diyebileceğin bir çözüm yok. İçindeki endişeyi bitirmek istiyorsan format atacaksın.

Hocam formatsız çözüm yok mu şu an hiçbir antivirüs programında bir şey gözükmüyor.

Yok dosyayı açmadan düşünücektin var ama için rahat olmaz.

Başka bir PC de Windows 11'ya da ne kullanıyorsan onu kur.

Windows 11'e geçiyimde geçmesine USB'ye kurmam şartmı direk ayarlardan gelen güncellemeyi yapsam
Çok fazla dosyam var
Üzgünüm fakat USB'ye ISO dosyasını yazıp format atmanız gerek.
İnterneti kapatarak bilgisayarı açın ve dosyalarınızı USB gibi bir depolama birimine yedekleyin.
Sıfırlamak sadece sizin bilgilerinizi siler fakat format her şeyi kökten yeniler.

Geri
Yukarı