Steam Ravenswatch 140 TL

UqSKY

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 2700X
RTX 2080 Super
Meslek
Çok çalışkan ve çok üşengeç
Selam arkadaşlar,
Oyunumuz Ravenswatch. Öncelikle çok lezzetli bir görsellikte çizimlere sahip olduğunu söyleyebilirim. 4 kişi ya da tek oyunculu olarak oynayabildiğimiz bu oyunu Rogue-Like / Hack&Slash seven arkadaşlara kesinlikle öneririm. Bir senedir erken erişimde ve sürekli takip ettiğim bir oyun. Oyunun steam sayfası. Steam dolara geçmeden önce Steam fiyatı 190 TL idi. Epic Games üzerinde listelendi fakat satışı henüz açık değil. Muhtemelen 190 TL civarında çıkacaktır. 140 TL link Hayırlı forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun uzun süredir istek listemdeydi ve ara ara key sitelerine de bakıyordum ancak bu kadar düşük fiyatı voidu etail ya da indiegalada bilr görmedim uzun zamandır.
Hani belirli bir fiyat olsa çoğu yerden aynı fiyatta satılıyor genelde bu tür keyler.
Şuan baktığımda bu oyun 300 400 tl iken kabasakalda 150 tl olması düşündürücü ve ilginç.. Acaba gerçekten keyleri direkt satıcıdan mı temin ediyorlar yoksa 300 400 tllik oyunu 150 tlden satmak için iyi kar etmek lazım :)

Oyun uzun süredir istek listemdeydi ve ara ara key sitelerine de bakıyordum ancak bu kadar düşük fiyatı voidu etail ya da indiegalada bilr görmedim uzun zamandır.
Hani belirli bir fiyat olsa çoğu yerden aynı fiyatta satılıyor genelde bu tür keyler.
Şuan baktığımda bu oyun 300 400 tl iken kabasakalda 150 tl olması düşündürücü ve ilginç.. Acaba gerçekten keyleri direkt satıcıdan mı temin ediyorlar yoksa 300 400 tllik oyunu 150 tlden satmak için iyi kar etmek lazım :)
Resmiliği onaylanan siteler (Resmi key distribütörleri) arasında o kadar ucuza satan yok sizin de dediğiniz gibi, kabasakalda genelde çok ucuza bulunabiliyor keyler. Ben de çok anlam veremiyorum ama büyük ihtimalle eskiden ellerinde kalan keyleri, eski fiyatlarından satıyor olabilirler. Yine de ben çok güvenemiyorum.

En ucuz olarak, resmi siteler arasında şu anda etail'de oyun 337 TL

1713435181952.png

(Resimde Gamebillet'e bakmayın, hatalı gösteriyor fiyatı)
Kendiniz bakmak isterseniz link:

1713435019622.png

Resmiliği onaylanan siteler (Resmi key distribütörleri) arasında o kadar ucuza satan yok sizin de dediğiniz gibi, kabasakalda genelde çok ucuza bulunabiliyor keyler. Ben de çok anlam veremiyorum ama büyük ihtimalle eskiden ellerinde kalan keyleri, eski fiyatlarından satıyor olabilirler. Yine de ben çok güvenemiyorum.

Eki Görüntüle 2171780

Eki Görüntüle 2171779
Haklısınız hocam. Ben siteyi kötülemek için demiyorum ama neredeyse ellerinde ki birçok key piyasa altında.
Ha bu durum satın alan için iyimi, iyi tabii ki.

Ancak mesela bir x oyunu zamlandıktan sonra 500 tlye satılıyor ve indirimlerde 300 tlye düşüyorsa, bu durum kabasaklada direkt 100 150 gibi bir fiyattan başlıyor.
Örneği ve fiyatı farazi verdim. Mesela neden etailde 150 tlden satmıyor? Orada da oyun 300 400 tl.
Site belkide zarar da etmiyordur ama ben son zamanlarda piyasanın altında -key olarak- kabasakalda çok oyun görüyorum. Bilen birinin bu keylerin işleyişi hakkında bir bilgi vermesi de lazım. Hani key resmi şekilde mi elde ediliyor yoksa ucuza mı alınıyor.
Etail gibi tr satıcılarında sistemi, geliştirici belirliyordu mesela. Fiyatı geliştirici ne derse onu yazıyorlardı.

Muhtemelen key sitelerinin satışını sağladıkları Ravenswatch oyunu global olarak geçiyor o yüzden fiyat farkı çıkıyor. Kabasakalın sattığı bölge kısıtlaması olan bir key. Bu nedenle daha uygun fiyata mal ediyorlar diye düşünüyorum. Bir çok ürününde bölge kısıtlaması var keza Sifu-Quarry-Detroit-GOW-Spiderman-Dead Cells vsvs. Bundan dolayı daha uygun olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar steam USD geçmiş olsa da oyun firmaları steamdan ürettiği kodların hepsini satamadı o yüzden eski fiyatlara tedarik sağlayabiliyorlar sanırım. Tabi bunlar hep benim düşüncelerim arka tarafta başka birşey dönüyorsa bilemem. Ayrıca kabasakalonline güvenilirdir. 10 senedir tanıyor ve kullanıyorum.

Muhtemelen key sitelerinin satışını sağladıkları Ravenswatch oyunu global olarak geçiyor o yüzden fiyat farkı çıkıyor. Kabasakalın sattığı bölge kısıtlaması olan bir key. Bu nedenle daha uygun fiyata mal ediyorlar diye düşünüyorum. Bir çok ürününde bölge kısıtlaması var keza Sifu-Quarry-Detroit-GOW-Spiderman-Dead Cells vsvs. Bundan dolayı daha uygun olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar steam USD geçmiş olsa da oyun firmaları steamdan ürettiği kodların hepsini satamadı o yüzden eski fiyatlara tedarik sağlayabiliyorlar sanırım. Tabi bunlar hep benim düşüncelerim arka tarafta başka birşey dönüyorsa bilemem. Ayrıca kabasakalonline güvenilirdir. 10 senedir tanıyor ve kullanıyorum.
Dediğinizde olabilir. Açıkçası denemeden bilemeyiz.
Daha önce key alanda olmuş siteden ve sorunda yaşamamışlar.
Zaten key alımında en büyük sorun keyi etkinleştirmen değil, etkineştirdikten sonra bile oyunun bir süre hesabından kaldırılabilir olması. (Eğer key illegal şekilde elde edildiyse)

Oyunu bayadır istek listemdeydi. Kim bilir belkide alırım :D

Yanlış fiyatlandırmadan dolayı bir ara Razer üzerinden almış olduğum Resident Evil Village oyunum silinmişti steamdan. Sonrasında 1 ay uğraşarak yeni kod almıştım. Yayıncı ile görüşerek bu kodları iptal ettirebiliyorlar ama bunu yapabilmek çok zor. Anca dediğiniz gibi kaçak kod olursa sıkıntı yaşanır. Kaçak kod ile iş yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. 17 senelik site sonuçta. Ayrıca şimdiye kadar kabasakalda bu sorunu yaşayan kimse duymadım. Bu akşam satın alacağım ben. 100 kodun ne kadar sürede biteceğini bilmek mümkün değil. Umarım sizin de işinize yarar hocam.

Screenshot_1.png

Yanlış fiyatlandırmadan dolayı bir ara Razer üzerinden almış olduğum Resident Evil Village oyunum silinmişti steamdan. Sonrasında 1 ay uğraşarak yeni kod almıştım. Yayıncı ile görüşerek bu kodları iptal ettirebiliyorlar ama bunu yapabilmek çok zor. Anca dediğiniz gibi kaçak kod olursa sıkıntı yaşanır. Kaçak kod ile iş yapacaklarını da düşünmüyorum açıkçası. 17 senelik site sonuçta. Ayrıca şimdiye kadar kabasakalda bu sorunu yaşayan kimse duymadım. Bu akşam satın alacağım ben. 100 kodun ne kadar sürede biteceğini bilmek mümkün değil. Umarım sizin de işinize yarar hocam.

Eki Görüntüle 2171826
O razer olayında ben de vardım. Benim de zaten korktuğum olay buydu. Ancak yine geliştirici iptal de edebilir keyleri. Bu key işleri yayıncı doğrultusunda olmalı. Yani çoğu key satıcısı, geliştiricinin onayı ve key stoğunda göre satıyor.
Dediğim gibi denemeden bilemeyiz. Alınabilir.

Oyunu aldım beyler. Şikayetvar da steam key satımı ile alakalı çok bir şey de bulamadım ve siteye güvenerek satın aldım. Şuan steam hesabımda aktifleşmiş şekilde.
Herhangi bir sorun olursa yine güncellerim ama almak isteyenler için sorunsuz şekilde keyi aldım ve etkinleştirdim.

Eki Görüntüle 2171780

Eki Görüntüle 2171779
Oyunu aldım beyler. Şikayetvar da steam key satımı ile alakalı çok bir şey de bulamadım ve siteye güvenerek satın aldım. Şuan steam hesabımda aktifleşmiş şekilde.
Herhangi bir sorun olursa yine güncellerim ama almak isteyenler için sorunsuz şekilde keyi aldım ve etkinleştirdim.

Eki Görüntüle 2171826

Son düzenleme:
Hayırlı olsun ben de aldım dün akşam.

Geri
Yukarı