Razer Black Shark V2 Pro 2023 vs SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless

Kafa deri bantlı ürün tercih etmiyorum derileri döküldüğü için HyperX Cloud 2 de bunun kötü deneyimini bolca yaşadım ondan G PRO X 2 almayı düşünmüyorum.

Güzel deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler çünkü bende sizin gibi düşünüyorum kulaklığı alırken yanında almayı düşündüğüm şu ped var link bu pedi denediniz mi ya da önerdiğiniz ped var mı çünkü deri ped kullanmayı düşündüğüm en son şey Antalya'da yaşadığım için.
Sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum kafa bandının, düzgün kullanımda dökülmez kolay kolay. iki tane kulak için ped geliyor biri aşırı rahat ve güzel diğeri ise dışarının ve kulaklığın sesini iyi kesiyor.

not: ayrıca kafa bandı mevzusunun yeni ve kaliteli G pro X 2 'nin 50MM GRAPHENE sürücülerini reddetmek için yetersiz bir kriter olduğunu düşünüyorum, G pro x 2 fiyatına göre rakipsiz bir kulaklık gibi birşey mik dışında. Yüksek ihtimallede oyun ve ses kalitesi konusunda SS ARTICS NOVA PRO'dan daha iyi iş yapar.

Sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum kafa bandının, düzgün kullanımda dökülmez kolay kolay. İki tane kulak için ped geliyor biri aşırı rahat ve güzel diğeri ise dışarının ve kulaklığın sesini iyi kesiyor.

Not: Ayrıca kafa bandı mevzusunun yeni ve kaliteli G PRO X 2'nin 50mm graphene sürücülerini reddetmek için yetersiz bir kriter olduğunu düşünüyorum, G PRO X 2 fiyatına göre rakipsiz bir kulaklık gibi bir şey mik dışında. Yüksek ihtimallede oyun ve ses kalitesi konusunda SS Arctis Nova Pro'dan daha iyi iş yapar.

Hocam şöyle söyleyeyim kulaklık kendi kendine kırılmadığı müddetçe kolay kolay atan biri değilim ama yaşadığım kötü tecrübeler üzerinede ona göre ürün tercih etmeyi istiyorum açıkçası HyperX Cloud 2 de ben kötü bir şekilde kullanmadım kulaklığı ama kulaklık yaşlandıkça kendini parçaladı resmen kafanda paralansın dedikleri bu olsa gerek önce zaten derisi dökülmeye başladı 2. ve 3. yılları arasında yanlış hatırlamıyorsam bundan ötürü kulaklığı tamamen kafa bandını bildiğiniz bantla kaplamak zorunda kaldım ve geri kalan 5 yıl öyle kullandım ve açıkçası biri eve geldiğinde kulaklığı görünce utanıyordum bu nedenden ötürü deri kafa bandı olan bir kulaklığı almayı asla düşünmüyorum değişebilen bir bant olsa sorun etmezdim para verir değişirdim ama bu maalesef G PRO X 2 mevcut değil maalesef ondan ve ses konusunda ne kadar SS Arctis Nova Pro'dan iyi olduğunu düşünsende pek öyle olacağını düşünmüyorum 16 bit bir kulaklık Hi-Res bile değil ve G HUB'ın gömüldüğü kadar bir iCUE gömülüyor herhalde o da ayrı bir tercih edilmeme meselesi onun yerine gidip G733 alırım açıkçası logi alacak olsam ama o da kriterlerden kaybediyor.

Hocam şöyle söyleyeyim kulaklık kendi kendine kırılmadığı müddetçe kolay kolay atan biri değilim ama yaşadığım kötü tecrübeler üzerinede ona göre ürün tercih etmeyi istiyorum açıkçası HyperX Cloud 2 de ben kötü bir şekilde kullanmadım kulaklığı ama kulaklık yaşlandıkça kendini parçaladı resmen kafanda paralansın dedikleri bu olsa gerek önce zaten derisi dökülmeye başladı 2. ve 3. yılları arasında yanlış hatırlamıyorsam bundan ötürü kulaklığı tamamen kafa bandını bildiğiniz bantla kaplamak zorunda kaldım ve geri kalan 5 yıl öyle kullandım ve açıkçası biri eve geldiğinde kulaklığı görünce utanıyordum bu nedenden ötürü deri kafa bandı olan bir kulaklığı almayı asla düşünmüyorum değişebilen bir bant olsa sorun etmezdim para verir değişirdim ama bu maalesef G PRO X 2 mevcut değil maalesef ondan ve ses konusunda ne kadar SS Arctis Nova Pro'dan iyi olduğunu düşünsende pek öyle olacağını düşünmüyorum 16 bit bir kulaklık Hi-Res bile değil ve G HUB'ın gömüldüğü kadar bir iCUE gömülüyor herhalde o da ayrı bir tercih edilmeme meselesi onun yerine gidip G733 alırım açıkçası logi alacak olsam ama o da kriterlerden kaybediyor.
G pro x 2 16 bit bir kulaklık değil 24 bit bir kulaklık , ayrıca HİFİ konusuna gelirsek şuan 3000 tl'lik kulaklıklarda bile Hifi yazıyor yani bir kulaklıkta Hifi yazıyor diye o kulaklık hifi olmuyor, Steelseries Artics Nova 1'in yanında bile Hifi ses kalitesi yazıyor . Önemli olan o yanındakı yazı değildir ayrıca, önemli olan kulaklığın kullandığı sana ses veren sürücülerdir, Steelserisinki 40MM neodinyum kullanıyor G pro x 2 ise 50MM graphene sürücü, şuan adam akıllı graphene gibi sağlam bir sürücüyü bir g pro x 2 birde corsair virtiuoso pro kullanıyor, ayrica G pro x2'nin ses sahnesi daha iyi , ses özneldir kimi g pro x2 der . Bende suni deri kafa bandı içeren bir kulaklık kullandım sorun çıkartmadı.

G PRO X 2 16 bit bir kulaklık değil 24 bit bir kulaklık, ayrıca Hi-Fi konusuna gelirsek şu an 3000 TL'lik kulaklıklarda bile Hi-Fi yazıyor yani bir kulaklıkta Hi-Fi yazıyor diye o kulaklık Hi-Fi olmuyor, SteelSeries Arctis Nova 1'in yanında bile Hi-Fi ses kalitesi yazıyor. Önemli olan o yanındakı yazı değildir ayrıca, önemli olan kulaklığın kullandığı sana ses veren sürücülerdir, steelserisinki 40mm neodinyum kullanıyor G PRO X 2 ise 50mm graphene sürücü, şu an adamakıllı graphene gibi sağlam bir sürücüyü bir G PRO X 2 bir de Corsair virtiuoso Pro kullanıyor, ayrica G PRO X2'nin ses sahnesi daha iyi, ses özneldir kimi G PRO X2 der. Bende suni deri kafa bandı içeren bir kulaklık kullandım sorun çıkartmadı.

Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED Wireless Review 16 bit codec yazıyor hocam Hi-Res her kulaklığı yazılsada sertifikası lazım ve benim bildiğim 24 bit altı kulaklığa Hi-Res sertifika verilmiyor ve siz Hi-Fi demişsiniz ben Hi-Res yüksek çözünürlükten bahsediyorum olay sürücüde bitse adamlar deac ve ampfi combo yapıp yanına koymaz ilk 2 yıl kullanırsan hadi Max 3 yıl kullanırsın daha sonra o suni deri dökülür parça parça suni derilerin değişmez kaderidir bu.

Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED Wireless Review 16 bit codec yazıyor hocam Hi-Res her kulaklığı yazılsada sertifikası lazım ve benim bildiğim 24 bit altı kulaklığa Hi-Res sertifika verilmiyor ve siz Hi-Fi demişsiniz ben Hi-Res yüksek çözünürlükten bahsediyorum olay sürücüde bitse adamlar deac ve ampfi combo yapıp yanına koymaz ilk 2 yıl kullanırsan hadi Max 3 yıl kullanırsın daha sonra o suni deri dökülür parça parça suni derilerin değişmez kaderidir bu.
Benim baktığım sitedede 24 bit yazıyor, neyse zaten 24 ile 16 arasında yuh deditricek fark yok kaynak ise benim çünkü benim kulakligimda 24 bit destekliyor 16'ya çekince çok bir fark yok, SS ARTICS NOVA PRO kullanan arkadaşım Dac'ini kullanmıyor dac çok önemli triplerine çokta girmeye gerek yok, G pro X2'nin ses sürücüleri daha iyi olduğuna eminim , eğer bu kadar sese önem veriyorsaniz gidin biraz daha verip SS ARTICS NOVA PRO yerine Audeze Maxwell alın düzenli olarak stoklar yenileniyor daha geçen vardı eger yenilenmesini beklemek istemiyorsanız yurt dışından alın, ben açıkçası sırf bir kulaklık kablosuz modeli diye 3-4K daha sokulmem birde bu fiyatı düşmüş hali normalde 14K -15K falan oluyor bu SteelSeries . Bunların ikiside gaming kulaklık sesleri kesinlikle Dac /amp + HD 560S gibi ikililerden daha iyi olmayacaktır.

Birkaç ay önce Nova Pro kablolu versiyonu 6 bin liraya almıştım. Geçen süre içinde koblosuzun fiyatı hemen hemen sabit kalırken kablolu olanın fiyat bayağı bir artmış. Donanım haberden Burak şolt'un incelemesi izledikten sonra almaya karar verdim. Burak beyin incelemede tavsiye ettiği ekolayzir ayarlarını deneyerek daha sonra da kendi zevkime göre ayarlayarak kendim için en iyi hale getirdim. Bu süreçte sonar yazılımını ve birçok farklı ayarı denedim ama iyi bir ses almayı basaramamistim. Kulaklığa manuel ekolayzir ayarı yapmak için sonari kapatmak gerekiyordu bende öyle yaptım. Burak beyin tavsiye ettiği ekolayzir apo programınıda sadece baslari desteklemek için ayarladım. Bu kulaklığı hiç uğraşmadan hazır ayarları kullanarak kulaklığın gerçek potansiyelini deneyim etmeden kullanıyor insanlar. Bu DAC ünitesinden tam olarak faydalanmak için kablolu kullanmak gerekiyor bu arada, bunu düşünerek seçim yapılmalı. Birçok kaliteli kulaklık denemiş biri olarak söylüyorum bu kulaklar daha iyi bir ses duymadı. Saatlerce FLAC müziğin tadını çıkardığım günler oluyor. Söyle bir örnek vereyim, dune 2 filmini iyi bir salonda izledim, daha sonra film HD olarak internete düşünce bir de evde izledim. İnanın salonda aldığım keyifden hiçbir şey kaybetmeden tekrar evde izlemiş oldum. Oyun performansına deyinecek olursam ben Online olarak sadece CS2 oynuyorum, ses kasma konusunda diğer oyuncuların sizi sürekli hile sandığı bir deneyimden söz edebiliriz. Uzun uzun deneyimlerimden bahsetmek istedim çünkü bu kulaklığa sahip olupda hakkını vermeyenler var, belki bu yazıyı görürlerde bir faydam dokunur. Kulaklık almayi düşünen arkadaşta eğer bütçesi sıkıntı olmayacaksa Nova Pro kablolu versiyonu tavsiye ederim. Söz konusu inceleme videosunuda bırakıyorum buraya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim baktığım sitedede 24 bit yazıyor, neyse zaten 24 ile 16 arasında yuh deditrecek fark yok kaynak ise benim çünkü benim kulakligimda 24 bit destekliyor 16'ya çekince çok bir fark yok, SS Arctis Nova Pro kullanan arkadaşım DAC'ini kullanmıyor DAC çok önemli triplerine çok da girmeye gerek yok, G PRO X2'nin ses sürücüleri daha iyi olduğuna eminim, eğer bu kadar sese önem veriyorsaniz gidin biraz daha verip SS Arctis Nova Pro yerine Audeze Maxwell alın düzenli olarak stoklar yenileniyor daha geçen vardı eger yenilenmesini beklemek istemiyorsanız yurt dışından alın, ben açıkçası sırf bir kulaklık kablosuz modeli diye 3-4K daha sokulmem bir de bu fiyatı düşmüş hali normalde 14K -15k falan oluyor bu SteelSeries. Bunların ikisi de Gaming kulaklık sesleri kesinlikle DAC /AMP + HD 560s gibi ikililerden daha iyi olmayacaktır.

Vallahi hocam sen fark etmemiş olabilirsin ama ben bir kere mağazada test ettiğim 24 bitlik üründe yaşadığım hazzı anlatamam tabii kablolu DAC AMP daha iyidir ama SteelSeries her iki grubada hitap ettiğini düşündüğüm ve kablosuz olduğu için almak istediğim bir kulaklık yoksa Audeze Maxwell tabii ki daha iyia ama 500 gr olan demir kulaklığı kafamda 5-6 saat taşıyamam heleki kel olduğum için bu sorun daha büyük saçım olsa gene neyse yoksa Audeze Maxwell'de çok araştırdım bayağı sağlam kulaklık hatta logi alacak olsam Astro A50 almayı düşündümde TR garantili satışı yok hep ithalatçı garantili satıyorlar onlara da güvenemiyorum açıkçası ondan bana en mantıklısı Nova Pro Wireless geldi dün de satın aldım cool gel pediyle pişman olacağımı pek sanmıyorum çoğu kişi YouTuber incelemeleri haricinde bile memnun hatta okuduğum bir Reddit'de G PRO X2 alıp iade edip Nova Pro Wireless kullanan bir kişinin yazısını bile okudum adam 4 farklı kulaklığı test etmek için sadece satın alıp geri 3'ünü iade ediyor tabii bu bizim ülkemizde yaşanabilecek bir durum olmadığından yapamamda gene de tecrübe eden insanlardan yararlanarak seçimler yapıyoruz biraz da zevk meselesi şimdi seni bu konuda yargılayamam illa Nova Pro Wireless seviceksin diye bir şey yok her malın bir alıcısı vardır çünkü zevkler ve renkler herkeste farklıdır ne diyeyim umarım sorun yaşamazsın G PRO X2 ile tek çekincem zaten deri kafabandı olmasıydı ve ghubtı yoksa asla kötü bir kulaklık diyemem X2 modeline.

Birkaç ay önce Nova Pro kablolu versiyonu 6 bin liraya almıştım. Geçen süre içinde koblosuzun fiyatı hemen hemen sabit kalırken kablolu olanın fiyat bayağı bir artmış. Donanım haberden Burak şolt'un incelemesi izledikten sonra almaya karar verdim. Burak beyin incelemede tavsiye ettiği ekolayzir ayarlarını deneyerek daha sonra da kendi zevkime göre ayarlayarak kendim için en iyi hale getirdim. Bu süreçte sonar yazılımını ve birçok farklı ayarı denedim ama iyi bir ses almayı basaramamistim. Kulaklığa manuel ekolayzir ayarı yapmak için sonari kapatmak gerekiyordu bende öyle yaptım. Burak beyin tavsiye ettiği ekolayzir apo programınıda sadece baslari desteklemek için ayarladım. Bu kulaklığı hiç uğraşmadan hazır ayarları kullanarak kulaklığın gerçek potansiyelini deneyim etmeden kullanıyor insanlar. Bu DAC ünitesinden tam olarak faydalanmak için kablolu kullanmak gerekiyor bu arada, bunu düşünerek seçim yapılmalı. Birçok kaliteli kulaklık denemiş biri olarak söylüyorum bu kulaklar daha iyi bir ses duymadı. Saatlerce FLAC müziğin tadını çıkardığım günler oluyor. Söyle bir örnek vereyim, dune 2 filmini iyi bir salonda izledim, daha sonra film HD olarak internete düşünce bir de evde izledim. İnanın salonda aldığım keyifden hiçbir şey kaybetmeden tekrar evde izlemiş oldum. Oyun performansına deyinecek olursam ben Online olarak sadece CS2 oynuyorum, ses kasma konusunda diğer oyuncuların sizi sürekli hile sandığı bir deneyimden söz edebiliriz. Uzun uzun deneyimlerimden bahsetmek istedim çünkü bu kulaklığa sahip olupda hakkını vermeyenler var, belki bu yazıyı görürlerde bir faydam dokunur. Kulaklık almayi düşünen arkadaşta eğer bütçesi sıkıntı olmayacaksa Nova Pro kablolu versiyonu tavsiye ederim. Söz konusu inceleme videosunuda bırakıyorum buraya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam güzel yazın ve düşüncelerin için teşekkürler burak beyi yakından takip ederim zaten nova pro wireless almamda en büyük katkılarından biri onunda bu incelemesi zaten ve kablolu her zaman ses konusunda kesinlikle daha iyidir ama kablosuz kulaklık ihtiyacım olduğundan kablosuz aldım ve sizden aldığım pozitif yorumlar ve izlediğim incelemeler üzerinden de pişman olmayacağımı düşünüyorum hayırlısı.

Vallahi hocam sen fark etmemiş olabilirsin ama ben bir kere mağazada test ettiğim 24 bitlik üründe yaşadığım hazzı anlatamam tabii kablolu DAC AMP daha iyidir ama SteelSeries her iki grubada hitap ettiğini düşündüğüm ve kablosuz olduğu için almak istediğim bir kulaklık yoksa Audeze Maxwell tabii ki daha iyia ama 500 gr olan demir kulaklığı kafamda 5-6 saat taşıyamam heleki kel olduğum için bu sorun daha büyük saçım olsa gene neyse yoksa Audeze Maxwell'de çok araştırdım bayağı sağlam kulaklık hatta logi alacak olsam Astro A50 almayı düşündümde TR garantili satışı yok hep ithalatçı garantili satıyorlar onlara da güvenemiyorum açıkçası ondan bana en mantıklısı Nova Pro Wireless geldi dün de satın aldım cool gel pediyle pişman olacağımı pek sanmıyorum çoğu kişi YouTuber incelemeleri haricinde bile memnun hatta okuduğum bir Reddit'de G PRO X2 alıp iade edip Nova Pro Wireless kullanan bir kişinin yazısını bile okudum adam 4 farklı kulaklığı test etmek için sadece satın alıp geri 3'ünü iade ediyor tabii bu bizim ülkemizde yaşanabilecek bir durum olmadığından yapamamda gene de tecrübe eden insanlardan yararlanarak seçimler yapıyoruz biraz da zevk meselesi şimdi seni bu konuda yargılayamam illa Nova Pro Wireless seviceksin diye bir şey yok her malın bir alıcısı vardır çünkü zevkler ve renkler herkeste farklıdır ne diyeyim umarım sorun yaşamazsın G PRO X2 ile tek çekincem zaten deri kafabandı olmasıydı ve ghubtı yoksa asla kötü bir kulaklık diyemem X2 modeline.

Logitech ürünleri ses olarak iyi oluyor ama fiyat bandına sunduğu özelliklere bakacak olursak bakacak olursak karşılaştırılamaz bile ayrıca bir kulaklığın ses sürücüsünün kaç mm olduğundan o kulaklığın kalitesini anlamayazsın. 1.5 senedir kullanıyorum gayet memnunum. Ses kasma konusunda da CS sertificası olan bir kulaklık zaten daha ne olsun.

Hocam güzel yazın ve düşüncelerin için teşekkürler burak beyi yakından takip ederim zaten nova pro wireless almamda en büyük katkılarından biri onunda bu incelemesi zaten ve kablolu her zaman ses konusunda kesinlikle daha iyidir ama kablosuz kulaklık ihtiyacım olduğundan kablosuz aldım ve sizden aldığım pozitif yorumlar ve izlediğim incelemeler üzerinden de pişman olmayacağımı düşünüyorum hayırlısı.
Hocam yani ben normalde ağırlık,ped, kafa bandı gibi problemleri kafama takmıyorum sesi güzel olsun kolay kolay kırılmasın yeter sizin kriterleriniz altında şuan en mantıklısı SS ARTICS NOVA PRO gibi gözüküyor halihazırda fiyatı düşmüşken degerlendirebilir illaki daha iyi olan dac+kablolular vardır (HD 560S+SOUND BLASTER G6 gibi) ama söz konusu kablosuz olunca ve belli başlı kırmızı çizgileriniz olduğu için SS ARTICS NOVA PRO uygun gözüküyor, denemeedim sesi fiyatını hakkeder mi net birşey soyleyemiyecegim alınca paylaşırsınız belki.

Hocam yani ben normalde ağırlık, ped, kafa bandı gibi problemleri kafama takmıyorum sesi güzel olsun kolay kolay kırılmasın yeter sizin kriterleriniz altında şu an en mantıklısı SS Arctis Nova Pro gibi gözüküyor halihazırda fiyatı düşmüşken degerlendirebilir illaki daha iyi olan DAC+kablolular vardır (HD 560s+Sound Blaster G6 gibi) ama söz konusu kablosuz olunca ve belli başlı kırmızı çizgileriniz olduğu için SS Arctis Nova Pro uygun gözüküyor, denemeedim sesi fiyatını hakkeder mi net bir şey soyleyemiyecegim alınca paylaşırsınız belki.

Dün gece siparişini geçtim biraz deneyimledikten sonra paylaşacağım fikirlerimi.

Geri
Yukarı