Razer Black Shark V2 Pro 2023 vs SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless

Birkaç ay önce Nova Pro kablolu versiyonu 6 bin liraya almıştım. Geçen süre içinde koblosuzun fiyatı hemen hemen sabit kalırken kablolu olanın fiyat bayağı bir artmış. Donanım haberden Burak şolt'un incelemesi izledikten sonra almaya karar verdim. Burak beyin incelemede tavsiye ettiği ekolayzir ayarlarını deneyerek daha sonra da kendi zevkime göre ayarlayarak kendim için en iyi hale getirdim. Bu süreçte sonar yazılımını ve birçok farklı ayarı denedim ama iyi bir ses almayı basaramamistim. Kulaklığa manuel ekolayzir ayarı yapmak için sonari kapatmak gerekiyordu bende öyle yaptım. Burak beyin tavsiye ettiği ekolayzir apo programınıda sadece baslari desteklemek için ayarladım. Bu kulaklığı hiç uğraşmadan hazır ayarları kullanarak kulaklığın gerçek potansiyelini deneyim etmeden kullanıyor insanlar. Bu DAC ünitesinden tam olarak faydalanmak için kablolu kullanmak gerekiyor bu arada, bunu düşünerek seçim yapılmalı. Birçok kaliteli kulaklık denemiş biri olarak söylüyorum bu kulaklar daha iyi bir ses duymadı. Saatlerce FLAC müziğin tadını çıkardığım günler oluyor. Söyle bir örnek vereyim, dune 2 filmini iyi bir salonda izledim, daha sonra film HD olarak internete düşünce bir de evde izledim. İnanın salonda aldığım keyifden hiçbir şey kaybetmeden tekrar evde izlemiş oldum. Oyun performansına deyinecek olursam ben Online olarak sadece CS2 oynuyorum, ses kasma konusunda diğer oyuncuların sizi sürekli hile sandığı bir deneyimden söz edebiliriz. Uzun uzun deneyimlerimden bahsetmek istedim çünkü bu kulaklığa sahip olupda hakkını vermeyenler var, belki bu yazıyı görürlerde bir faydam dokunur. Kulaklık almayi düşünen arkadaşta eğer bütçesi sıkıntı olmayacaksa Nova Pro kablolu versiyonu tavsiye ederim. Söz konusu inceleme videosunuda bırakıyorum buraya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam kulaklık rahat mı, ağrı vs yapıyor mu? Bende kulaklık araştıyorum da pahalı geldi bu ürün çok. 5K bütçem vardı. PlayStation ve televizyon bağlanıyor mu bu arada?

Nedir hocam bu ürün? Kulaklıksa Amazon linki var mı, hiç anlamıyorum. BlackShark V2 SE var bir de.
Blackshark V2 fiyatına göre iyi fakat tabiki 4-5K kulaklıklardan iyi değil , benim attığım ürünleri yapan markalar 100 yıldan beri yani ikinci dünya savaşından beri Almanya'da ses ile ilgileniyorlar , ses konusunda Razer, SteelSeries gibi markaları yerle bir eden markalar.

Nedir hocam bu ürün? Kulaklıksa Amazon linki var mı, hiç anlamıyorum. BlackShark V2 SE var bir de.
Pc38X gaming, Dt 990 pro stüdyo kulaklığıdir.

Arkadaşın önerileri güzel fakat özellikle dt 990 için iyi bir ses kartına ihtiyacın var. Ben DT990 denemediğim için yorum yapamam. Burada seçim yapmak sana kalmış, DT990 ve yanına iyi bir ses kartıyla fiyatı Nova Pro'nun üzerine çıkacaktır. Online oyuncuysan bir de mikrofon almalısın çünkü DT990'nın mikrofonu yok. Şimdi burada şunu belirtmek isterimki Nova Pro'yu diğer Gaming kulaklıklarla karıştırmayın, burada yüksek çözünürlüklü ses verebilen her frekansa çok güzel cevap veren kaliteli sürücülere sahip bir kulaklık ve onun için geliştirilmiş bir amfi-DAC ünitesinden bahsediyoruz. Ayrıca gg yazılımının artıları kullanıma kattığı esneklikte cabası. Ben kulaklığı 6 bin liraya aldığım için çok daha mantıklıydı F/P olarak çünkü iyi bir kulaklık fiyatına çok daha fazlasını almış oldum. Şimdi fiyatlar insanı düşünmeye itiyor maalesef.

Ses kartı falan moduna giriyorsunuz da zaten arctis nova pro wireless'ın dac'ı gayet kaliteli bi dac. Arkadaşımın studio kulaklığını bağlıyoruz gayet kendisi ses performansını beğeniyor dac'ın. Kendisi Dj antalya'da mekanlarda çalışıyor yazları.

İlerde kulaklık bozulsa bile Dac'a kablolu kulaklık bağlayarak çok yüksek performans elde edilebilir ki ben kendi IEM kulaklığımı takıyorum bazen kafa üstü takmak istemediğim zaman o bile çok fark ediyor.

Öncelikle konuyu takip eden varsa diye buraya bir geribildirim bırakacağım kulaklıkla alakalı. Kulaklığı 06.05.2024 tarihinde teslim aldım kutuyu açtığımda gerçekten premium bir his yaşattı bana ürünün kendisi ve kutulaması olsun ardından ürünün kurulumuna geçtim ama şansızlık beni buldu ki ürünün kulaklığın içinde gelen bataryası ölü çıktı ne kabloyla şarj oluyordu ne de deac istasyonu üzerinden şarj oluyordu ve kulaklıkta şarja taktıktan sonra açtığımda ise durmadan ötüyordu ses çıkarıp bende yedek batarya ya geçtim ve sorunum çözüldü ama kulaklığın içinden çıkan batarya hala şarj olmuyordu neyse SteelSeries'den batarya talep ederim dedim daha önce Rival 600 mouse sahiptim ve yan kapakları yapıştırma silikon kapak olduğundan eridiği için 3-4 kere garantiden kapak talebim olmuştu ve SteelSeries Türkiye bu konuda yardımcı olmuştu tekrardan hem SteelSeries globale hem de Türkiye'ye mail attım sağ olsun global 24 saat içinde döndü ama SteelSeries Türkiye hala dönüş sağlamadı ben maili cihaz elime ulaştığı gün attım bugün 09.05.2024 siz düşünün ne kadar ilgili olduklarını hatta gittim Instagram'dan DM attım gene cevap alamadım. SteelSeries globalle görüşmem hızlı sonlandı çünkü satın aldığım yerden destek alabileceğimi söylediler bu konu hakkında ve sorunu çözemeyince bende satıcı firma ile görüştüm. Ürünü bu arada Amazon aracılığı ile Teknobiyotik'ten aldım sağ olsunlar kendileri destek mesajlarına aynı gün içinde dönüş sağladılar ve bana arıza için gerekli bilgileri verdiler bende kargolayıp ürünü bugün geri yolladım ayrıyeten batarya sorunu ile bitmedi olay 08.05.2024 tarihinde ise kulaklığı kullanırken bir anda chatmix özelliğinin çalışmadığını fark ettim önce kabloları çıkarıp taktım Türk mantığı sonrasında kulaklığı aç kapa yaptım yetmedi deaci resetledim PC resetledim uygulamayı aç kapa yaptım gene düzelmedi SteelSeries GG üzerinden daha önce bağlı olduğu gözüken kulaklık bir anda bağlı değil demeye başladı ve bu yüzden sanırsam kulaklığımın chatmixi çalışmıyordu kulaklığı kablolu bağlayıp deneyim dedim gene sorun çözülmedi gider ayak ikinci bir sorunlada karşılaşmış oldum ama şunu söylemeliyim ki ilk iki gün aldığım performanstan aşırı memnundum müzik dinlemek olsun oyunlara özel sonar ayarlaması olsun hatta sonarda sesleri duruma göre ayırıp ona göre ses vermesi olsun aşırı güzel ve rahattı gerçekten 14K paraya verilen hizmeti aldığımı hissettim ama bu zevk kısa sürdü umarım ürün değişir çünkü tüketici haklarıyla uğraşmak istemiyorum 6 ay sürüyor oradan cevap alıp ürünün değişmesi o zamana kadar da ne paranın değeri kalıyor ne de ürünün zevki. Aklınızda olan bir soru varsa cevaplayabilirim bu arada.

Öncelikle konuyu takip eden varsa diye buraya bir geribildirim bırakacağım kulaklıkla alakalı. Kulaklığı 06.05.2024 tarihinde teslim aldım kutuyu açtığımda gerçekten premium bir his yaşattı bana ürünün kendisi ve kutulaması olsun ardından ürünün kurulumuna geçtim ama şansızlık beni buldu ki ürünün kulaklığın içinde gelen bataryası ölü çıktı ne kabloyla şarj oluyordu ne de deac istasyonu üzerinden şarj oluyordu ve kulaklıkta şarja taktıktan sonra açtığımda ise durmadan ötüyordu ses çıkarıp bende yedek batarya ya geçtim ve sorunum çözüldü ama kulaklığın içinden çıkan batarya hala şarj olmuyordu neyse SteelSeries'den batarya talep ederim dedim daha önce Rival 600 mouse sahiptim ve yan kapakları yapıştırma silikon kapak olduğundan eridiği için 3-4 kere garantiden kapak talebim olmuştu ve SteelSeries Türkiye bu konuda yardımcı olmuştu tekrardan hem SteelSeries globale hem de Türkiye'ye mail attım sağ olsun global 24 saat içinde döndü ama SteelSeries Türkiye hala dönüş sağlamadı ben maili cihaz elime ulaştığı gün attım bugün 09.05.2024 siz düşünün ne kadar ilgili olduklarını hatta gittim Instagram'dan DM attım gene cevap alamadım. SteelSeries globalle görüşmem hızlı sonlandı çünkü satın aldığım yerden destek alabileceğimi söylediler bu konu hakkında ve sorunu çözemeyince bende satıcı firma ile görüştüm. Ürünü bu arada Amazon aracılığı ile Teknobiyotik'ten aldım sağ olsunlar kendileri destek mesajlarına aynı gün içinde dönüş sağladılar ve bana arıza için gerekli bilgileri verdiler bende kargolayıp ürünü bugün geri yolladım ayrıyeten batarya sorunu ile bitmedi olay 08.05.2024 tarihinde ise kulaklığı kullanırken bir anda chatmix özelliğinin çalışmadığını fark ettim önce kabloları çıkarıp taktım Türk mantığı sonrasında kulaklığı aç kapa yaptım yetmedi deaci resetledim PC resetledim uygulamayı aç kapa yaptım gene düzelmedi SteelSeries GG üzerinden daha önce bağlı olduğu gözüken kulaklık bir anda bağlı değil demeye başladı ve bu yüzden sanırsam kulaklığımın chatmixi çalışmıyordu kulaklığı kablolu bağlayıp deneyim dedim gene sorun çözülmedi gider ayak ikinci bir sorunlada karşılaşmış oldum ama şunu söylemeliyim ki ilk iki gün aldığım performanstan aşırı memnundum müzik dinlemek olsun oyunlara özel sonar ayarlaması olsun hatta sonarda sesleri duruma göre ayırıp ona göre ses vermesi olsun aşırı güzel ve rahattı gerçekten 14K paraya verilen hizmeti aldığımı hissettim ama bu zevk kısa sürdü umarım ürün değişir çünkü tüketici haklarıyla uğraşmak istemiyorum 6 ay sürüyor oradan cevap alıp ürünün değişmesi o zamana kadar da ne paranın değeri kalıyor ne de ürünün zevki. Aklınızda olan bir soru varsa cevaplayabilirim bu arada.
Hocam geçmiş olsun çok şanssızlık denk gelmiş size ama steelseries TR'nin geri dönmemesi şaşırttı. 2 defa kulaklığımın yan kapaklarını kaybettim ikisinde de sorgusuz sualsiz hemen geri dönüş yapıp kargolamışlardı.

Hocam geçmiş olsun çok şanssızlık denk gelmiş size ama SteelSeries TR'nin geri dönmemesi şaşırttı. 2 defa kulaklığımın yan kapaklarını kaybettim ikisinde de sorgusuz sualsiz hemen geri dönüş yapıp kargolamışlardı.

Bana da garip geldi daha önce ulaşabildiğim firmaya 3 gün ulaşamamak mail mi yanlış diyeceğim eski maillerimi kontrol ettim [email protected] olarak gözüküyor mailide oraya attım ama cevap yok üzüldüm vallahi çünkü mağazayla uğraşmaktansa üretici firmayla iletişime geçmek daha sağlıklı oluyor.

Bana da garip geldi daha önce ulaşabildiğim firmaya 3 gün ulaşamamak mail mi yanlış diyeceğim eski maillerimi kontrol ettim [email protected] olarak gözüküyor mailide oraya attım ama cevap yok üzüldüm vallahi çünkü mağazayla uğraşmaktansa üretici firmayla iletişime geçmek daha sağlıklı oluyor.

[email protected]

Ben bu mail adresine yazmıştım direk distribütör firmaya.

Yeni konular

Geri
Yukarı