Razer Blade 15 (2022) alınır mı?

bedirhand

Hectopat
Daha fazla  
DLSS 3.0 teknolojileri yerine 3080 Ti ve malzeme ve panel olarak çok üst kalitede bir laptop almak mantıklı mıdır? Güç tüketimi de 105W sanırım.
Bu fiyata kazığın da kazığı bu.

Kağıt üstü çok güzel. Fiyatı çılgınca. Bence almaya değmez. O 3080 Ti (+ - wt olabilir tam bilgim yok ) RTX 4070'den çoğu yerde daha iyi çalışacaktır. DLSS çok da abartılacak bir gelişme değil. Kaliteden kırpıp FPS eklemek. DLSS kalite dahil tüm versiyonları 3070 mobil 2 k 4 k kullandım görüntü kalitesi çamur oluyor ne yazık ki. RTX 4060 mobil kullandım bazı oyunlar ve düşük çözünürlük (ful HD) hariç performans kalite orantılı artış var. Bu sadece benim gözlemim. İşlemci i9 olsaydı kesinlikle alınabilirdi bence.

Kendim RTX 3070 105 Aero 15 OLED xd var 4 k ekran. O bile çoğu oyunlarda bana 4 k 30-48+ üstü FPS verdi. 3080 Ti kas gücü ve elbette 2 k ekran. Aslında sistemde mükemmel çalışacaktır. Fiyat güncellemesi yeni gördüm😀 bence de alınabilir. Söylediğiniz gibi RTX 4070'ler uçuk fiyatlarda.

Son düzenleme:
Razer kalitesine gore fiyat guzel ama sunu bilmeni isterim ki 3080ti 110 watt tdp de calismasi demek asagi yukari 4060 performansi alacaksin demektir. Ustelik frame generation ve dlss3 olmayacak. Degerlendirmek sana kalmis.

Cihazdaki kart direkt 4060 performansi veriyor. O bütçeye gayet düzgün 4070 modeller ve zorlanırsa 4080 bile bulunabilir, gereksiz bir tercih olur.

@Legender07 Cihazın grafik performansına bakıp gelebilirsiniz düz tahmin ile olmuyor, 30 serisi düşük watt değerinde o kadar da verimli değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

17.08

Bu konuda da 40 serisinin puanları bulunuyor.

Son düzenleme:
Razer kalitesine gore fiyat guzel ama sunu bilmeni isterim ki 3080ti 110 watt tdp de calismasi demek asagi yukari 4060 performansi alacaksin demektir. Ustelik frame generation ve dlss3 olmayacak. Degerlendirmek sana kalmis.
Cihazdaki kart direkt 4060 performansi veriyor. O bütçeye gayet düzgün 4070 modeller ve zorlanırsa 4080 bile bulunabilir, gereksiz bir tercih olur.

@Legender07 Cihazın grafik performansına bakıp gelebilirsiniz düz tahmin ile olmuyor, 30 serisi düşük watt değerinde o kadar da verimli değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

17.08

İnceledikten sonra mantıklı gelmedi bana da. Her ne kadar kaliteli olsa da grafik teknolojilerinden mahrum kalmaya değmez gibi duruyor. Bilgilendirme için teşekkürler.

Cihazın grafik performansına bakıp gelebilirsiniz düz tahmin ile olmuyor.

Düz tahmin derken? Notebookcheck bakabilirsin. Piyasadaki tüm oyunları 2 k 60 her koşulda sorunsuz açıyor. Asla RTX 4060 denk gibi bir cümle bile kullanmayın. 105 W - 175 W Ti arasında %20 + fark var.

4070 modeller ve zorlanırsa 4080 bile bulunabilir, gereksiz bir tercih olur.

Ne alsın o bütçeye aynı kalitede, premıum bir ürün? 70-75 k civarı ROG var 4070, yine aynı fiyat segmentinde Vector var 4080 çöp gibi panel (ful HD bir)
Elbette nihai karar alıcının. Hayatım boyunca Razer ürünü vs kullanmadım. Kullanıp da sorun yaşayan pek fazla insan da görmedim. Satış sayısına paralel elbette daha az ürün şikayet, inceleme vs olacaktır.

@Legender07 cihazın grafik performansına bakıp gelebilirsiniz düz tahmin ile olmuyor, 30 serisi düşük watt değerinde o kadar da verimli değil.

17.08

@Artoria Pendragon
105W Razer.
4070 140 Acer. Farklı modellerde sonuç + - farklı olabilir.

İstediğiniz testlere bakabilirsiniz. 3080 Ti 105 olduğu halde asla 4060 (ara ürünün) dengi olamaz. 4070 bile bazı yerlerde daha kötü. Sonuçlar başabaş sayılır +-

Son düzenleme:
Ne alsın o bütçeye aynı kalitede, premıum bir ürün? 70-75 k civarı ROG var 4070, yine aynı fiyat segmentinde Vector var 4080 çöp gibi panel (ful HD bir)
Ben de tam bu yüzden Razer'ı düşünüyorum hocam. Maksimum 60k fiyat bandında daha iyisini bulabileceğimi sanmıyorum. Ama eğer 4060'a denkse (bu konuda kafam karıştı biraz)
bu ürünü de tercih edebilirim.

Geri
Yukarı