Razer Dock Pro İncelemesi

Merhabalar, bugün sizlere Razer markasının Dock Pro model kablosuz şarj aletinin incelemesini yapacağım.

Daha önce incelemesini yapmış olduğum Razer Basilisk V3 Pro oyuncu faresine 8000hz'e kadar hız desteği ve kablosuz şarj özelliği sunan bir aygıt olan Dock Pro ne yazık ki ülkemizde gerçekten ağıza alınmayacak fiyatlarda satılmakta. Yurtdışında Basilisk V3 Pro, Naga V2 pro ve Cobra Pro model oyuncu fareleri ile beraber satın alma özelliği sunuluyor ve yurtdışı fiyatlarına bakılacak olursa makul fiyatlarda satılmamakta. Ülkemizde sadece ayrı olarak yeni yeni bulunabilen bir ürün ve fareler ile satılabilen modellerini ben göremedim. Ürünü alırken çok düşündüm fakat böyle az bulunan bir ürünü gerçekten deneyimlemek istediğim için sipariş verdim. İlk elime alıp kullanmaya başladığımda gerçekten güzel hissettirse de sonra sonra kesinlikle "Buna bu kadar para verilir mi?" sorusunu kendime sormaya başladım. Tamam 8000hz'e kadar destek sunulması, aydınlatması, faremin kablosuz şarj olması güzel hissettirdi fakat fiyatı hiç bir zaman aklımdan çıkmadı. Pişman mısın diye sorarsanız hayır pişman değilim çünkü havadan gelen bir parayla satın almıştım ve daha ülkemizde incelemesini dahi bulamadığım bir ürünü kullanmak bana farklı bir haz yaşatmıştı. Masamda duruşu oldukça hoşuma gitti açıkçası, her ne kadar RGB sevsem de şerit led, ampul gibi ışığı direkt kaynak olarak veren ürünleri pek sevmem bu konuda da Dock Pro gibi az aydınlatmalı animasyonlu ürünler imdada yetişiyor benim için.

DIŞ KUTUSU:
Alışık olduğumuz Razer kutusu ile gelmekte, ön kısmında ürünün üstten görünümü ve ufak bilgiler var. Arka tarafında ise ürünün biraz daha detayları ile farklı açıdan fotoğrafları bulunmakta.
IMG-20240212-WA0002.jpg IMG-20240212-WA0003.jpg

KUTU İÇERİĞİ:
*Razer Mouse Dock Pro
*Kablosuz şarj alıcısı
*USB-A USB-C Speedflex kablo
*Kullanım kılavuzu

ÖLÇÜLERİ:
*Boy: 83,5mm
*En: 56mm
*Yükseklik: 43,5mm
*Ağırlık: 112gr

GÖRÜNÜM:
Ürünün üst tarafı kablosuz şarj standı olarak kullanılması açısından düz bir yapıda. Yandan bakıldığında yukarıdan aşağı eğimli bir şekilde fareyi üstüne koyduğunuzda estetik bir görüntü sağlıyor. Ürünün alt tarafına geldiğimizde ise bilgi amaçlı yazılar, kaydırmaz ayak sistemi ve Razer Chroma destekli ışıklandırma bulunuyor. Işıklandırması tek led üstünden olmadığı için farklı modlar arasında geçiş yapabiliyoruz ve çok güzel bir görsel şölen sunuyor. Kaydırmaz ayaklar ise gerçekten çok ilginç bir yapıda, sanki ürün masayı vakumluyor gibi bir sistem var gibi geldi bana, çıkarırken o vakumlama hissiyatını alıyorum fakat ne bir iz ne de yapışma çıkmama gibi bir durum söz konusu oluyor. Gerçekten şimdiye kadar gördüğüm en güzel kaydırmaz ped sistemiydi.

Üstten Görüntüsü: Alttan Görüntüsü:
IMG-20240212-WA0005.jpg IMG-20240212-WA0004.jpg

ÖZELLİKLERİ:

*Kaymaz, iz yapmaz tabanlık
*8000hz'e kadar hız desteği
*Hızlı kablosuz şarj desteği
*Chroma RGB aydınlatma
*Kablosuz alıcı olarak kullanım imkanı
*Şarj seviyesine göre ışıklı geribildirim

Özellik olarak bizlere vaat ettiği her şeyi en üst seviyede sunan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

ARTILAR:
+8000Khz desteği
+Şarj etmek için fareyi rastgele koymanız yeterli
+Chroma RGB (benim gibi rgb severler için)
+Kablosuz alıcı olarak kullanılabilmesi

EKSİLER:
-Kesinlikle fiyatı
-Sadece 3 adet fareyi desteklemesi
-Işık parlaklığının bir tık az oluşu
-Fiyatına göre vaatleri

KİMLER ALMALI:
Bütçesi yüksek, rahata alışık oyuncular, 8000khz olarak kablosuz fare kullanmak isteyenler.

GENEL BAKIŞ:
Son olarak toplamak gerekirse ürün gerçekten farklı bir haz yaşattı bana, her ne kadar aklıma "Bu kadar paraya gerek var mı?" sorusu gelip gitse de Razer ürünlerini severek kullanıyorsanız bence alınabilecek bir ürün. Şahsen elimden geldiğince Razer markasının işime yarayan tüm ürünlerini almaya çalışırım ve Basilisk V3 Pro fareye sahipken bunu neden almayayım diye düşünüp aldığım bir üründür kendisi. Masada duruşu güzel, kablosuz olarak şarj etmek güzel, 8000khz'e kadar farenizi kullanabilmek güzel fakat hepsinin toplamı bir şarj aleti alıcıya bu kadar para vermek güzel mi derseniz açıkçası hayır ki kullandığım farenin de fiyatını hak ettiğini düşünmemekteyim fakat bütçe sorununuz yoksa ben seviyorum diyorsanız iki ürünü beraber kullanmak gerçekten keyifli.

Umarım incelemem almak isteyenlere veya merak edenlere yardımcı olmuştur. Bir kusurum olduysa kusuruma bakmayın. Her türlü yorum, öneri ve görüşünüzü okumak isterim. Herkese iyi forumlar.

Merhaba, inceleme için teşekkürler.
Bu ürünün cobra pro ile uyumlu olmadığını okudum bir blogpostta. Bunu teyit edebilir miyiz bir bilginiz var mı? @MansaKura

Razer resmi sitesinden teyit ettim Cobra pro uyumluymuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı