İnceleme Razer Viper HyperSpeed ve Attack Shark X3

2 konu açıp görüntü kirliliği yapmaya gerek yok iki aletide tek konuda anlatacağım.
İlk kurban Razer Viper HyperSpeed;
Direkt ürün resimlerini şöyle bırakıyorum.
Kutusu:

20240427_061028.jpg

Kutunun içi (karton aşırı sağlam);

20240427_061113.jpg

Farenin kendisi;

20240427_061156.jpg

20240427_061203.jpg

20240427_061223.jpg

Gördüğüm en çirkin alt tasarıma sahip olabilir, ucube bir şekilde gülümsüyor gibi duruyor, sensörün üstte olmasına konunun sonunda geleceğim.
Sıradaki kurban Attack Shark X3:
Kutusu:

20240427_061319.jpg

Kutunun içi;

20240427_061404.jpg

Farenin kendisi;

20240427_061414.jpg

20240427_061424.jpg

20240427_061500.jpg

Evet şimdi gelelim testlere ve kullanıma, Razer'dan başlamak istiyorum, X3e göre biraz daha büyük sayılır, malzeme kalitesi olarak oha yuh denilecek bir fark yok ikisi de neredeyse aynı, sensör olarak kaliteli sağ sol yapınca algılamama gibi bir sorun olmuyor asıl sorun şu "dongle" (umarım doğru yazmışımdır) bu Mouse'da gördüğüm en temel sorun ara sıra algılamıyor aç kapat yapınca düzeliyor (bilgisayarımda 2 Mouse'unda driveri kurulu ondan olabilir ama sanmıyorum), tekerlek kısmı nispeten sert sayılabilir sesi rahatsız edici değil, yan tuşları çok hoşuma gitti yumuşak bir basım hissiyatı var ne kadar sürede bozulur bilemiyorum. X3 gibi farklı modları yok direkt takıyorsun kullanıyorsun, bilgisayara ilk taktığın zaman otomatik şekilde Razer Synapse uygulamasını kurmaya çalışıyor oradan sadece DPI seviyesine bakmanız yetiyor harici bir ayar yapmadım ben. Gelelim sensör kısmına, ben bilekten oynadığım için düz mantık olarak baktım ve bu benim için sorun değil dedim ve bu yüzden aldım gerçekten de sorun değilmiş daha stabil bir şekilde kullanıyorum, pil olarak bir şey diyemiyorum ne kadar kaldığı doğal olarak gözükmüyor kutudan çıkan pili kullanıyorum 280 saat demişler ne kadar doğru bilemiyorum, rtings sitesine göre gecikme değeri 2.4 ms olan bir mouse (bayağı iyiymiş ben anlamam) yani kablosuz mouse işte fiyatı da 1900-2000 TL falan alınır mı? Alınır tutuş hissiyatı gayet güzel benim gibi ucube şekilli mouse sevmeyenler için güzel bir alternatif.

X3 olana gelirsek bu Amazon üzerinden ekstra kargo ücreti vererek aldığım sonrasında kargo 14 Mayıs gözüktüğü için iade ettiğim fakat ısrarla yazan sürede evime gelen mouse (Amazon isterse iade ederim istemezse çekilişle veririm). Razer'a göre gözle görülebilir kadar küçük bir mouse ve hafif, ben bilekten oynadığım halde fareyi tutup oynamam için claw tutuştan parmak ucu tutuşa geçmem gerekiyor ve benim için inanılmaz rahatsız edici (siz parmak ucu ile kullanıyorsanız bozmaz 49 gr mouse), alt kısmında normalde jelatin varmış beninkinde yoktu kutuda da yoktu zaten neyse, Razer'e göre bunda hem 2.4GHz hem Bluetooth hem de kablolu şekilde kullanım var (hayatımda gördüğüm en güzel kabloya sahip olabilir kumaş ama yumuşak tam bir şahaser). Yan tuşları diğerine göre biraz daha tok bir sese sahip ve orta tuşu nispeten daha yumuşak, sensör de kaliteli zaten yok M600 yok şu yok bu hepsinin aynı olduğuna adım kadar eminim şekilleri stickerları bile aynı :d.

Hangisi alınır? Bu soru kime göre neye göre? Claw tutuyorsan Razer sana göre, parmak ucu ile oynuyorsan ve küçük mouse istiyorsan X3 sana göre diyebilirim.

Arkadaki Redragon K617 klavyenin de incelemesini yapacaktım da bir arkadaş çok kaliteli şekilde yapmış, benim yapmama gerek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı