RDR 2'de HDMI ile bağlantıdan sonra FPS düştü

İşletim sistemi
Windows 10

Kaan Öner

Kilopat
Yer
Pendik
RAM
2x8
Ekran kartı
8
İşlemci
10875h
Merhaba benim sıkıntım imzadaki sisteme HDMI ile LG monitörüme taktım RDR2 açınca hata alıyorum Intel driver falan yazıyor sanırsam NVIDIA görmüyor ama bunu sadece RDR2 de yapıyor farklı birçok oyun denedim Batman, Forza Horizon 5 onlar kaymak gibi akıyor harici ekranımıda süper kullanabiliyorum bunun sebebi ne olabilir HDMI kablosunu çıkarırsam RDR2 efsane oluyor kaymak gibi takınca oyun başlayınca hata veriyor açılıyor ama 30 FPS çözünürlük düşmüş bir şekilde başlıyor. Ekte belirttiğim resim hatası çıkıyor monitörde ama saçma çünkü NVIDIA ayarlarından 1920x1080 144Hz gözüküyor harici monitör sıkıntı yok tekrar söylüyorum sadece RDR2 de alıyorum bu hatayı diğer oyunlar kaymak gibi akıyor hatasız.

IMG_20240513_012054.jpg

Merhaba benim sıkıntım imzadaki sisteme HDMI ile LG monitörüme taktım RDR2 açınca hata alıyorum Intel driver falan yazıyor sanırsam NVIDIA görmüyor ama bunu sadece RDR2 de yapıyor farklı birçok oyun denedim Batman, Forza Horizon 5 onlar kaymak gibi akıyor harici ekranımıda süper kullanabiliyorum bunun sebebi ne olabilir HDMI kablosunu çıkarırsam RDR2 efsane oluyor kaymak gibi takınca oyun başlayınca hata veriyor açılıyor ama 30 FPS çözünürlük düşmüş bir şekilde başlıyor. Ekte belirttiğim resim hatası çıkıyor monitörde ama saçma çünkü NVIDIA ayarlarından 1920x1080 144Hz gözüküyor harici monitör sıkıntı yok tekrar söylüyorum sadece RDR2 de alıyorum bu hatayı diğer oyunlar kaymak gibi akıyor hatasız.

Eki Görüntüle 2194289
Sanırım ekran kartının sürücü ayarlarında bir özellik vardı monitörünün verebileceği maksimum çözünürlüğün üstüne çıkartilen bir durum AMD tarafında VSR(virtual super resolution) olarak geçiyor. Ekran kartının sürücü ayarlarından onu bir kontrol et ayrıca oyun için ayarlardan da fullscreen ve windowed modlarında bir dene çözürlük uyarısı verecek mi diye.

Sanırım ekran kartının sürücü ayarlarında bir özellik vardı monitörünün verebileceği maksimum çözünürlüğün üstüne çıkartilen bir durum AMD tarafında VSR(Virtual Super Resolution) olarak geçiyor. Ekran kartının sürücü ayarlarından onu bir kontrol et ayrıca oyun için ayarlardan da fullscreen ve windowed modlarında bir dene çözürlük uyarısı verecek mi diye.

Vallahi hocam pek de karıştırmak istemiyorum diğer oyunlarda bir problem yok sadece RDR2 var bir arkadaşta aynı sıkıntıyı yaşamış konu açmış hatta Vulkan yerinde DirectX 12 yaptım oda yaramadı 1 oyun içinde değmez o kadar uğraşmak aslında problem belli kendimce Intel driver Support hatası veriyor nedense HDMI takılı olunca RDR2 ekran kartını kullanmıyor.

Geri
Yukarı