Sürprizbozan RDR2 hakkında

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertkaradag

Decapat
Dün oyunu bitirdim ve bu gece itibariyle bitirdiğim save dosyasını silip baştan başladım. Bence çok yerinde bir seçim oldu benim için. Sırf o ilk görevdeki ufak çatışma için bile tekrar tekrar başlayabilirim bu oyuna. Arthur'un ölümünden sonra John ile oynamamız güzel bir durumdu çünkü bildiğim kadarıyla RDR'de de John öldükten sonra Jack ile oynuyorduk oyunu ve intikam alıyorduk. Bence güzel bir son oldu oyunun sonu. RDR2'nin sonu RDR'nin başlangıcı diyebiliriz buna aslında. Her neyse, siz bitiren arkadaşların fikirlerini merak ettiğim için bu konuyu açıyorum. Sizce tekrar tekrar oynanır mı bu oyun ve en sevdiğiniz görevler nelerdi? Görevler diyorum çünkü RDR2'de sadece güzel olan bir görev yok, bir sürü var. Bunlardan birini örnek verecek olursam bu American Venom olur. O muhteşem müzikle Arthur'un intikamını almamız gerçekten şahane bir şeydi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka selam şimdi alakasız olacak ama konu açmak için fotoğraf lazım adını bilsem konu açacağım hani hırsızlık yapınca ya da adam öldürünce kırmızı kovboy işareti geliyor alt tarafta bir bar var onun adı ne söylersen konu açacağım ne işe yarıyor o onu merak ediyorum bayağıdır.

Kanka selam şimdi alakasız olacak ama konu açmak için fotoğraf lazım adını bilsem konu açacağım hani hırsızlık yapınca ya da adam öldürünce kırmızı kovboy işareti geliyor alt tarafta bir bar var onun adı ne söylersen konu açacağım ne işe yarıyor o onu merak ediyorum bayağıdır.
O bahsettiğin şeref çubuğu kırmızıya yakın ise şerefsiz birisin beyaza yakınsa şerefli birisin ha bu ne işe yarıyor dersen oyunun sonunda iyi mi kötü mü bitireceğin anlamına geliyor

İlk oynadığımda senaryoya dair hiç bir fikrim yoktu, Arthur karakteri muhteşem bir şekilde yaratılmıştı baya bağlanmıştım derken Arthur hasta oldu öldü tabi hiç hoşuma gitmedi. Onun dışında muhteşem bir oyun Braithwaite malikanesi bastığımız görev en muhteşemiydi bence tüylerim diken diken oldu oynarken müziğiyle falan süperdi. Zaten sırf müzik yüzünden Valentine bankasını soyma göreviyle karşılaştırırım ama tabi malikane baskını daha güzeldi. Tekrar oynanır hala oynuyorum ama görevleri yapmıyorum Arthur'la dağda bayırda gezip efsanevi hayvanları yakalıyorum, balık tutuyorum, karlı dağlarda kamp yapıyorum. Atmosferi çok iyi aynı şey GTA 5'te de vardı onda da şehir atmosferi çok iyiydi arabayla gezerdim. En iyisi sıkılana kadar oyna.

Oyunun sonunu etkiliyor evet , ayrıca karakterlerle iletişimini, silah kullanımını, bazı görevleri oynayabilmeni vs bir çok şeyi etkilyor
Dün oyunu bitirdim ve bu gece itibariyle bitirdiğim save dosyasını silip baştan başladım. Bence çok yerinde bir seçim oldu benim için. Sırf o ilk görevdeki ufak çatışma için bile tekrar tekrar başlayabilirim bu oyuna. Arthur'un ölümünden sonra John ile oynamamız güzel bir durumdu çünkü bildiğim kadarıyla RDR'de de John öldükten sonra Jack ile oynuyorduk oyunu ve intikam alıyorduk. Bence güzel bir son oldu oyunun sonu. RDR2'nin sonu RDR'nin başlangıcı diyebiliriz buna aslında. Her neyse, siz bitiren arkadaşların fikirlerini merak ettiğim için bu konuyu açıyorum. Sizce tekrar tekrar oynanır mı bu oyun ve en sevdiğiniz görevler nelerdi? Görevler diyorum çünkü RDR2'de sadece güzel olan bir görev yok, bir sürü var. Bunlardan birini örnek verecek olursam bu American Venom olur. O muhteşem müzikle Arthur'un intikamını almamız gerçekten şahane bir şeydi.
Ya çok fazla şey var oyunla ilgili söyleyebileceğim tamamen bir başyapıt. Ara görevler, gizemler peşinde koş bence birazda sıfırdan başlamaktansa. Mesela Valentine'den ilk Camp noktamıza doğru giderken tren yolunun solumuzda kaldığı kısımda seri katil gizeminin başlangıcı vardı, o gizemle uraşmak çok keyif vermişti bana. Vampir varmış birde o dikkatimi çekti, bir ara girip onun peşine düşmeyi planlıyorum :) Birde bu mapi görmediysen öneririm oyunla ilgili çok değerli lokasyonlar veriyor:

Ya çok fazla şey var oyunla ilgili söyleyebileceğim tamamen bir başyapıt. Ara görevler, gizemler peşinde koş bence birazda sıfırdan başlamaktansa. Mesela Valentine'den ilk Camp noktamıza doğru giderken tren yolunun solumuzda kaldığı kısımda seri katil gizeminin başlangıcı vardı, o gizemle uraşmak çok keyif vermişti bana. Vampir varmış birde o dikkatimi çekti, bir ara girip onun peşine düşmeyi planlıyorum :) Birde bu mapi görmediysen öneririm oyunla ilgili çok değerli lokasyonlar veriyor:
Bu önerini dikkate alacağım hocam. Save dosyamı sildim, tekrardan bitirip dediklerinize bakacağım. Teşekkürler öneri için.

Honor System deniyor ona iyilik yapıp insanlari öldürmezsen iyilik puanın artar tam tersinde de kötü bir kişi sayılıyorsun bu Honor System oyunun sonlarını etkiliyor john da dahil tabii her iki karakterin de kendi Honor System'leri var.

Arthur'un o'driscoll çetesi tarafından kaçırıldığı görev. Sean ile tarla yaktığımız görev. Braithwaite malikanesi baskını. Ve Arthur'un ölmeden önceki son 2 görev. Sadie ile Abigail'i kurtardığımız yani.

Geri
Yukarı