Realtek güncellemesi sonrası kulaklıktan ses gelmemesi

OtahaD

Decapat
ASUS marka laptop kullanıyorum. Windows 10 64 Bit.2. el aldım ve 1 yılı aşkın süredir sorunsuz kullanıyorum, bugün almış olduğum JBL marka kulak içi kulaklığı taktım ve sorunsuz bir şekilde kullandım. Bilgisayarı kapattıktan sonra 2 3 saat kullanmadım ve sonra açtığımda kulaklıktan ses gelmediğini fark ettim, kulaklığı başka cihazlarda test ettim ve sorunsuz olduğunu öğrendim daha sonra başka bir kulaklığı bilgisayarıma taktığımda.
Ses ayarı değişiyor(mesela laptopun dahili hoparlöründe ses %60 ise kulaklığı taktığımda kulaklık takılı iken ayarladığım ses seviyesi olan %30'a düşüyor)

Laptop kulaklığı hoparlör olarak algılıyor ve ses ayarları sekmesinde ana sesin alt kısımında bilgisayardan çıkış yapan ses barının yükselmesine rağmen kulaklığa ses gelmiyor. Biraz araştırdıktan sonra Realtek'in sorunu yaşadığım gün sürücü güncellemesi yaptığını gördüm. Forumda yazdığı gibi eski sürümlere dönmeye çalıştım Recep Baltaş'ın makalesindeki uyumlu sürümlere geçmeye çalıştım ama yapamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz? Yarın Online derslerim olduğu için hemen yapmam gerekiyor, eksik verdiğim bilgileri en kısa zamanda tamamlamaya çalışırım. Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak laptop modeliniz nedir ?
asus x542u
ARKADAŞLAR SORUN ÇÖZÜLDÜ
3 saatlik uğraş sonucu başaramadıktan sonra pes edip uyudum.Bugün sabah kalktığımda kulaklığı taktım ve hala hoparlör görmesine rağmen kulaklığa ses verdi. Tekrar bozulursa (kesinlikle bozulacağını düşünüyorum) buraya yazarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı