Çözüldü "Reboot and select proper boot device or insert boot Media" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozdemirarda22

Decapat
Daha fazla  
Şimdi şöyle ki öğlen PC açıktı tam evden çıkarken PC'yi kapatma tuşuna bastım. Yaklaşık bir 2 saat sonra eve geldim ve hala Windows'un kapatılıyor yazısı ekrandaydi tekrar açmaya çalıştığım zaman başlıkta gördüğünüz hatayı aldım Adana'da yaşıyor hava burada çok sıcak. Belki disk yerinden oynamıştır falan diye kanlolarlada oynadım fakat düzelmedi. Galiba BIOS'la düzelmesi gerekiyor ne yapmam lazım? PC özellikleri şunlar;

B550M Pro VDH.
Ryzen 3 4300GE.
16 GB 8*2 3200MHz.
2 tane SSD var biri 120GB Windows kurulu.
Diğeri 480GB oyunlarım var.

Çözüm
@GFYT hocam sorun benim 480GB'lik SanDisk SSD imiş. Bu SSD'de sorun varmış. Sisteme bunu takınca çalışmıyor şu an. 120GB'lik olana format attım 480 bozuk onu da kullanmıyorum yeni bir SSD alacağım. Yardımlarınız için teşekkürler. Sorunu tam olarak anlayamadık ama Adana'da yaşıyorum, hava sıcaklıgı buralarda birazcık artmış durumda insanlarda klima açınca son 1 haftada 2 defa falan elektrik kesildi. Galiba yanmış, yine de SanDisk'e göncerecegim SSD'imi tekrardan teşekkürler.
@GFYT Hi-Level 120GB SSD Windows kurulu olan bu boot menüde de en üste koydum fakat hala aynı hatayı alıyorum ayrıca kurtarma USB'si tam olarak nedir?

@GFYT hocam internette gördüğüm üzere SSD'yi en üste alınca düzelmesi gerekiyormuş fakat Windows'un kurulu olduğu SSD en üste olmasına rağmen hala aynı hatayı alıyorum acaba bozuldumu bozukduysa nasıl anlarım boot menüde görebiliyorum SSD'yi ya da bozulmadiysa Windows kendi kendine nasıl silinir.

Son düzenleme:
@GFYT Hi-Level 120GB SSD Windows kurulu olan bu boot menüde de en üste koydum fakat hala aynı hatayı alıyorum ayrıca kurtarma USB'si tam olarak nedir?

@GFYT hocam internette gördüğüm üzere SSD'yi en üste alınca düzelmesi gerekiyormuş fakat Windows'un kurulu olduğu SSD en üste olmasına rağmen hala aynı hatayı alıyorum acaba bozuldumu bozukduysa nasıl anlarım boot menüde görebiliyorum SSD'yi ya da bozulmadiysa Windows kendi kendine nasıl silinir.

Kurulum USB'si elinizde varsa temiz format atın. Kullandığınız SSD aman aman kalitede bir model değil, ondan kaynaklı yüksek ihtimalle.

@GFYT yaklaşık 4 senedir falan kullanıyorum daha önceden böyle bir sorun olmamıştı yani sizce SSD kendi kendine böyle bir şey yapabilirim ne bileyim Windows'u falan silebilir mi?

Olabilir hocam ihtimaller dahilinde. Örnek vereyim sana için rahatlasın, 970 EVO kullanıyorum bende bile oluyor :)

@GFYT anladım hocam ilginiz için çok teşekkür ederim yarın bilgisayarcı bir arkadaşımın yanına gidip önce SSD dekileri yedekleyeceğim sonra format atacağım tekrardan ilginiz için teşekkürler.

@GFYT anladım hocam ilginiz için çok teşekkür ederim yarın bilgisayarcı bir arkadaşımın yanına gidip önce SSD dekileri yedekleyeceğim sonra format atacağım tekrardan ilginiz için teşekkürler.

Sorun çözüldüğünde geri dönütünüzü bekliyorum.

@GFYT hocam sorun benim 480GB'lik SanDisk SSD imiş. Bu SSD'de sorun varmış. Sisteme bunu takınca çalışmıyor şu an. 120GB'lik olana format attım 480 bozuk onu da kullanmıyorum yeni bir SSD alacağım. Yardımlarınız için teşekkürler. Sorunu tam olarak anlayamadık ama Adana'da yaşıyorum, hava sıcaklıgı buralarda birazcık artmış durumda insanlarda klima açınca son 1 haftada 2 defa falan elektrik kesildi. Galiba yanmış, yine de SanDisk'e göncerecegim SSD'imi tekrardan teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı