Çözüm Redmi 5A servis yok hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kayra150

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI 945GM3
İşlemci(CPU): Intel Core2 Duo E7300 2.66 ghz
Ekran Kartı(GPU): AMD ATI Radeon HD 2400 PRO
Disk: Hikvision C100 120 GB SSD
Ram: 1 GB
İşletim sistemi: antiX 22 64 bit
Kernel: xanmodv1-lts (6.6.21)

Monitör: Casper926w - 900w
Klavye: Casper K5108
Fare: PGM07
Kulaklık: TIGOES TH-812
Merhaba arkadaşlar, Redmi 5A telefona crDroid 13 (Android 11) yükledim çok beğendik. Fişek gibi oldu. Yer sorununu bir nevi çözmüş oldu daha az yer kapladığı için stoktan. Sorun şuydu: SIM kart sağlam olmasına rağmen hizmet yok deyip kartı okumuyordu. IMEI'leri de sağlam olmsına rağmen. Ben şöyle çözüme ulaştım arkadaşlar; downgrade Firmware'yi en son her şeyi flashladıktan sonra gene flashlayın recovery ekranında vee sorun çözüldü.

Konu açma gereği duydum çünkü saatlerce bu konuyl ilgili yaptığım araştırmalardan hiçbir sonuç alamadım. Ne IMEI değiştirmediğim kaldı ne QNC dosyası bulup restore etmediğim kaldı ne de sıkılmadan "stock ROM yükleyin düzelir" yazıları kaldı... Qfil programı da denedim. Bir eline lehim bir eline cımbız alıp telefonu söküp bu sorunu çözen biiir sürü video izledim. Paralı dongle olması gerek yazılarını da okudum meğerse sorun çooook daha kısaymış. Siz de böyle sorun yaşarsanız günlerce uğraşıp stock ROM'un o kilitli bootloaderına, rootsuz kısıtlı kasan kullanımına boyun eğmeden çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

Linkler ve anlatım için şu videoyu izlemiştim bol şans. Uygun ROM indirin; riva yazsın sürümünde. İstediğiniz ROM'un riva sürümü olabilir ben Resurrection Remix ve crDroid ROM'larını denedim başarıya ulaştım. Videodaki downgrade Firmware'yi indirin. Fox recovery indirin. Romunuzun Android sürümüne uygun opengapps sürümü indirin SD karta klasörde toplayın bunları. Root için Magisk. APK indirin sonunu. ZIP yapın, Magisk. ZIP yani, APK olarak da ayrı olarak dursun. Kalan bilgileri videodan edinebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Umarım sizin de işinize yarar.

Geri
Yukarı